به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه استان قزوین مطرح کرد؛
سرهنگ «سرباز» گفت: در هفته استکبار ستیزی بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه از سوی سازمان بسیج دانش آموزی در استان قزوین برگزار خواهد شد.
کد خبر: ۴۸۵۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱ - 26October 2021

به گزارش دفاع‌پرس در قزوین، سرهنگ «محمد سرباز» مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین با اشاره به هفته استکبار ستیزی اظهار داشت: هر ساله هفته استکبارستیزی، از هفتم تا سیزدهم آبان به مناسبت گرامیداشت ایام تبعید امام راحل از ترکیه در سال ۴۳ و شهادت دانش آموزان در روز سیزده آبان ۱۳۵۷در دانشگاه تهران و تسخیر لانه جاسوسی در تهران برگزار می شود.

وی گفت: این ایام همچنین یادآور حماسه‌سازی دانش‌آموز بسیجی شهید حسین فهمیده به عنوان قهرمان جهان اسلام است که حضرت امام (ره) در وصف جایگاه این نوجوان شهید فرمودند؛ رهبر ما این جوان مبارز است. ۱۳ آبان همچنین روز استکبارستیزی و یادآور حماسه‌سازی دانش‌آموزان بسیاری است که با بهره‌مندی از روحیه استقامتی و استکبارستیزی خوش درخشیدند و این هفته به پاس فداکاری‌های آنها هفته استکبار ستیزی نامگذاری شده است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان قزوین عنوان کرد: فلسفه نامگذاری های این هفته تبیین مسایلی برای قشر خاص و جامعه هدف است که اولین هدف در برنامه های هفته بسیج تبیین گفتمان استکبارستیزی است تا گذشته استکبارستیزی و دلایل آن برای جوانان و نوجوانان بیان شود. استکبار ستیزی و گفتمان مقاومت فعال از موضوعات مهمی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این اصل مهم تاکید داشته اند.

وی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ایجاد تمدن نوین اسلامی اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب باید در برنامه‌های هفته بسیج دانش‌آموزی تبیین شود چرا که تجربیات ۴۳ سالگی انقلاب و اتفاقات این مسیر می‌تواند راهگشای مسیری باشد که برای آینده انقلاب با مدیریت جوان انقلابی ترسیم شده است.

سرهنگ سرباز در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته استکبار ستیزی تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ عنوان برنامه در این هفته از سوی سازمان بسیج دانش‌آموزی در سراسر استان برگزار خواهد شد که خوانش بیانیه پیش از خطبه‌ها در سراسر استان، برنامه‌های فرهنگی و بصیرتی و ایجاد پویش‌های مختلف در فضای مجازی از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی در استان های قرمز تجمع و راهپیمایی تعطیل، در استان های نارنجی تجمع با رعایت دستورالعمل و در استان های زرد و آبی با رعایت دستورالعمل ها تجمع و راهپیمایی برگزار می شود و در استان قزوین نیز برگزاری این مراسم با در نظر گرفتن رنگ بندی و شرایط کرونایی استان برگزار خواهد شد.

سرهنگ سرباز با اشاره به اهمیت هفته استکبارستیزی و لزوم بازتاب برنامه های این هفته گفت: لازم است تا فضاسازی شهری پررنگ تر از سال های گذشته برگزار شود و با توجه به اتفاقات جریان یافته در کشور برگزاری این برنامه می تواند با حضور مردم و با یک مانور رسانه ای گسترده توطئه های بدخواهان نظام و انقلاب خنثی شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها