به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
معاون وزیر خارجه:
صفری گفت: وزارت امور خارجه با همراهی دستگاه‌های مختلف کشورمان برنامه‌های منسجمی را تدوین و حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده است.
کد خبر: ۴۹۱۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹ - 26November 2021

وزارت خارجه حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه روز پنج شنبه در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با فعالان اقتصادی کشورمان به تشریح اهداف و برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم در چارچوب سیاست همسایگی پرداخت.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در جمع فعالان اقتصادی کشورمان که برای حضور در بخش تجاری نشست سازمان همکاری‌های اکو در عشق آباد حضور دارند، اظهار داشت: حجت‌الاسلام رئیسی به درستی، سیاست تعامل حداکثری با همسایگان را در صدر اهداف سیاست خارجی کشورمان قرار داده و با جدیت موضوع تقویت تجارت خارجی در حوزه‌های نفتی و غیر نفتی را پیگیری می‌نمایند.

صفری افزود: وزارت امور خارجه با همراهی دستگاه‌های مختلف کشورمان برنامه‌های منسجمی را تدوین و حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خوشبختانه قدم‌های خوبی در بخش حمل و نقل، صدور خدمات فنی - مهندسی و صادرات محصولات غیرنفتی برداشته شده و شاهد شروع رونق تجارت خارجی هستیم.

وی با یادآوری تلاش‌ها برای حل برخی از مشکلات پیشین در حوزه گاز با ترکمنستان، گفت: ترکمنستان جایگاه برجسته‌ای در منطقه دارد و آماده حمایت از تجار دو کشور برای بازگرداندن رونق به مبادلات تجاری فی ما بین هستیم.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در مذاکرات مفصلی که با مقامات کشور‌های آسیای میانه در تهران داشتیم، تصمیمات مهمی برای رونق کریدور‌ها و بهره برداری حداکثری از ظرفیت‌های کشورمان اتخاذ شد. این امر در کنار تقویت همکاری با دیگر همسایگان، باعث افزایش صادرات شده است.

در این نشست، ارباب خالص سفیر کشورمان و همچنین تجار حاضر به تشریح برنامه‌ها برای تقویت مناسبات با ترکمنستان پرداختند.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها