به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خبر داد؛
غریب‌آبادی گفت: دادگستری تهران رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای را به پایان رسانده و به زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد.
کد خبر: ۴۹۱۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ - 28November 2021

ترور شهید فخری‌زاده نقض حقوق بشر و بین‌الملل استبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت فخری زاده، اظهار داشت: شهید فخری زاده، دانشمند گمنامی بود که فقط بعد از شهادتش، مردم با بخشی از خدمات ایشان آشنا شدند. خدمات شهید فخری زاده، به ویژه در حوزه دانش و تجربه هسته‌ای، ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ترور این دانشمند برجسته، مانند ترور دیگر شهدای عزیز هسته‌ای، جنایت علیه بشریت و نقض حقوق بین الملل و حقوق بشر است، از بی عملی و سکوت سازمان‌های بین المللی و کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم در قبال این جنایت انتقاد کرد و گفت: دادگستری تهران، رسیدگی حقوقی به چهار پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای را به پایان رسانده و به زودی حکم مربوطه ابلاغ خواهد شد. از سوی دیگر، رسیدگی کیفری به این ترورها نیز در دستورکار دادستانی تهران قرار گرفته و یک پرونده در این خصوص تشکیل شده و پرونده‌های دیگری نیز به زودی تشکیل خواهد شد.

معاون رئیس قوه قضائیه افزود: انتظار داریم با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، این جنایت‌ها را در عرصه بین المللی نیز مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهیم.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار