به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۸
معاون اول رئیس جمهور از بی‌عملی دستگاه‌ها در حوزه آلودگی هوا انتقاد کرد و گفت: متأسفانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.
کد خبر: ۴۹۲۸۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲ - 04December 2021

انتقاد معاون اول رئیس جمهور از بی‌عملی دستگاه‌ها در حوزه آلودگی هوابه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، جلسه بررسی راهکار‌های کاهش آلودگی هوا عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و کمیته‌ای با مسئولیت وزارت کشور برای تدوین نقشه راه ارتقاء کیفیت هوا و مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر‌ها تعیین شد.

محمد مخبر در این جلسه با انتقاد از عدم اجرای وظایف و تکالیف مشخص شده در قانون هوای پاک از سوی دستگاه‌های اجرایی طی سال‌های اخیر اظهار داشت: متأسفانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نسبت به وظایف و تکالیف خود توجه جدی نداشته اند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مقابله با آلودگی هوا نیازمند متولی مشخصی در کشور است، اظهار داشت: تأمین اعتبار، سرمایه گذاری، برنامه‌ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه‌های مختلف برای کاهش آلودگی هوا نیازمند سازماندهی، مدیریت و پیگیری مستمر است که باید توسط متولی مشخص و با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها دنبال شود.

وی با تأکید بر اینکه آلودگی هوای پایتخت قابل بهبود است، افزود: می‌توانیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق و پیگیری مستمر، اوضاع تهران را به وضعیت بهتری برسانیم که این امر نیازمند کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های ذیربط و اهتمام جدی مسئولین مربوطه است.

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نیرو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، شهردار و استاندار تهران، رئیس سازمان هواشناسی و رییس سازمان ملی استاندارد نیز حضور داشتند، گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی برای کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهر‌ها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و دیگر دستگاه‌ها ارائه شد.

در این گزارش همچنین توضیحاتی در خصوص تکلیف مشترک دستگاه‌های اجرایی ذیل قانون هوای پاک مطرح شد و در ادامه پیشنهادات و برنامه‌های آتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست، مقرر شد کمیته‌ای به ریاست وزیر کشور و با مسئولیت اجرایی شهردار تهران و با عضویت وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت، صمت، راه و شهرسازی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، استانداری و شهردار تهران و پلیس راهور تشکیل و ظرف مدت یک هفته نقشه راه و برنامه مبارزه با آلودگی هوای کلانشهر‌ها را تدوین و در جلسه هفته آتی ارائه دهند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها