به روز شده در: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۱
فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص):
سرلشکر رشید با بیان اینکه دشمن قطعا تحمل هزینه‌های رویارویی گسترده و همه جانبه را نخواهد داشت، گفت: باورپذیری قدرت جمهوری اسلامی ایران برای دشمن حتما هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.
کد خبر: ۴۹۷۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹ - 28December 2021

دشمن قطعا تحمل هزینه‌های رویارویی گسترده و همه‌جانبه را نخواهد داشتبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «غلامعلی رشید» فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) پس از برگزاری رزمایش‌های ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی ایران و پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز (سه‌شنبه) در جمع فرماندهان نیرو‌های مسلح در ارزیابی رزمایش‌های برگزار شده، اظهار داشت: ماموریت و وظایف قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) مبتنی بر تدابیر فرمانده معظم کل قوا ناظر بر انجام بررسی‌های عملیاتی و فرماندهی بر نیرو‌های مسلح از طریق تمرکز دائمی بر مدیریت و فرماندهی در شرایط بحران و جنگ، با برگزاری رزمایش‌های سالانه می‌باشد.

وی افزود: در حقیقت اجرا و برگزاری رزمایش‌ها به معنای آزمون ادراک از تهدیدات دشمن و ارزیابی میزان آمادگی‌های رزم می‌باشد و مهم‌تر از آن، میزان انطباق آمادگی‌ها با مخاطرات پیش رو را آشکار می‌کند.

سرلشکر رشید ادامه داد: در واقع اجرای رزمایش‌ها به معنای جنگ قبل از جنگ است به همین دلیل نیازمند دقت و خلاقیت در هدف‌گذاری و طرح ریزی همچنین جدیدت در اجراء برای غافلگیر کردن دشمن می‌باشد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) با بیان اینکه جدی گرفتن تهدید دشمن همواره مورد تاکید امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا است، اظهار داشت: این موضوع منطق حاکم بر تهیه برآورد تهدیدات، ارزیابی‌های میدانی بر توان آمادگی‌های رزم و اجرای رزمایش‌ها را در قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) و نیرو‌های مسلح شکل داده است.

وی گفت: قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) رزمایش‌ای سالیانه سازمان‌ها و نیرو‌های مسلح را با رویکرد‌های تحولی و منطبق بر تدابیر فرمانده معظم کل قوا و با نظر به تغییر ماهیت تهدیدات و منطبق با مشخصه‌های جنگ آینده طراحی و تصویب می‌کند.

سرلشکر رشید با بیان اینکه به طور متوسط هر سال تعداد ۳۰ رزمایش بزرگ از سوی قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) هدف‌گذاری و به سازمان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: در سال جاری ۲۵ رزمایش بزرگ در قالب ارتش‌ها و چند نیرویی پیش‌بینی شده که تا کنون ۱۵ رزمایش بزرگ از سوی ارتش و سپاه اجرا شده است که البته برخی از آن‌ها رسانه‌ای نخواهد شد.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیاء (ص) با تقدیر و قدردانی از تلاش و مجاهدت فرماندهان ارتش و سپاه، عنوان کرد: هدف نیرو‌های مسلح از طریق برگزاری رزمایش‌های سالانه و بنا به موضوع در شرایط خاص، این است که دشمن بداند ما همواره آن‌ها را رصد می‌کنیم، آماده هستیم و حتما هزینه‌ای بیش از دستاورد‌ها بر آن‌ها تحمیل خواهیم کرد و موفقیت کوچک و تاکتیکی آن‌ها را با انتخاب زمان و مکان، همچنین استفاده از ابزار مناسب و روش‌های محاسبه نشده به شکت راهبردی تبدیل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه فرماندهان ما از نسل جنگ و فرزندان خمینی و خامنه‌ای هستند که جنگ را با جنگ آموخته‌اند، گفت: تفکر و سیره عملی شهید سلیمانی که در ایام سالگرد شهادت مظلومانه‌اش قرار داریم، گواه روشن و صادقی از باور‌ها و استحکام اراده و قدرت ما است.

سرلشکر رشید تأکید کرد: مایل هستیم دشمن به دنبال آزمودن اراده و قدرت ما نباشد، زیرا قطعا تحمل هزینه‌های رویارویی گسترده و همه جانبه را نخواهد داشت. بنابر این باورپذیری قدرت جمهوری اسلامی ایران برای دشمن حتما هزینه کمتری به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها