به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۰
رئیس سازمان حج و زیارت:
رشیدیان با بیان اینکه بزودی نام‌نویسی برای اعزام زائران به سوریه آغاز خواهد شد، گفت: به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده تا نسبت به پیش ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.
کد خبر: ۵۰۱۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸ - 17January 2022

ثبت نام اعزام زائران به سوریه بزودی آغاز می‌شودبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: با توجه به استقبال متقاضیان استان‌های مختلف کشور برای این سفر زیارتی که به تازگی از سر گرفته شده، به دفاتر زیارتی استان‌ها اعلام شده تا نسبت به پیش ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی اقدام کنند.

وی با اشاره به درخواست دفاتر زیارتی برخی استان‌ها برای اعزام زائران سوریه از شهر‌ها و استان‌های خود تصریح کرد: پس از آغاز مجدد این سفر زیارتی از تهران، دفاتر زیارتی شهر‌های مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان خواستار برقراری سفر مستقیم به سوریه شدند.

رشیدیان اظهار داشت: در این خصوص تصمیم بر آن است تا طی روز‌های آتی پیش ثبت نام زائران در همه استان‌های کشور آغاز شود و از این طریق امکان احصاء تعداد متقاضیان هر استان فراهم شده و براساس آن تعداد پرواز‌ها برای هر استان پیش‌بینی شود.

وی با بیان اینکه اکنون اعزام زائران به سوریه فقط از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می‌شود، گفت: پنج شرکت هواپیمایی دیگر نیز درخواست پرواز به سوریه را داشتند که با توافق صورت گرفته با طرف سوری و هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی به زودی تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خطوط هوایی ایران - سوریه افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین با اشاره به سفر اخیر خود به سوریه افزود: ساماندهی سفر‌ها و توسعه تعاملات بین ایران و سوریه با توجه به تحولات ایجاد شده و امنیت موجود در سوریه طی جلساتی با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

رشیدیان عنوان کرد: همچنین درباره حضور بخش خصوصی و گردشگری نیز مطالبی مطرح شد که اجرای آن نیاز به جلسات کارشناسی دارد.

اعزام کاروان‌های زائران ایرانی به سوریه از روز دوازدهم دی ماه پس از دو سال تعطیلی با همکاری و هماهنگی مسئولان ذیربط دو کشور آغاز شد.

رئیس سازمان حج و زیارت چندی قبل در صدر هیاتی برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی به سوریه سفر و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد که این دیدار‌ها منجر به انعقاد تفاهمنامه‌ای برای اعزام یکصد هزار زائر ایرانی به این سفر زیارتی طی یکسال آتی شد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار