به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۶
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کشور خبر داد؛
سردار کریمی از انهدام باند تبلیغ و فروش قرص‌های لاغری حاوی شیشه و سایر قرص‌های روانگردان و غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد.
کد خبر: ۵۰۱۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵ - 18January 2022

انهدام باند فروش قرص‌های لاغری حاوی شیشه/ جانباختن ۶۵۰۰ نفر بر اثر مصرف مواد و قرص‌های روانگردانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار مجید کریمی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کشور در جمع خبرنگاران از انهدام باند تبلیغ و فروش قرص‌های لاغری حاوی متامفتامین (شیشه) و سایر قرص‌های روانگردان و غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا اظهار داشت: در این رابطه بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار قرص لاغری و چاقی حاوی ترکیبات متامفتامین (شیشه) کشف و ضبط شده است که متاسفانه اثرات بسیار مخربی بر روی افراد دارد.

وی گفت: متاسفانه عده‌ای سودجو در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام به فروش این قبیل قرص‌ها می‌کردند که با تلاش همکارانمان در پلیس مبارزه با مواد مخدر و در یک اقدام غافلگیرانه سه نفر از این افراد که در فضای مجازی اقدام به فروش می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مصرف این قبیل قرص‌ها برای سلامتی بسیار مضر و خطرناک است، گفت: براساس گزارش‌های پزشکی قانونی طی سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر و قرص‌های روان گردان جان خود را از دست داده اند؛ متاسفانه مصرف کنندگان این قرص‌ها (آگاهانه یا ناآگاهانه) برای کاهش وزن از این قرص‌ها مصرف می‌کنند و دچار آسیب جدی می‌شوند.

سردار کریمی به خانواده‌ها توصیه کرد که حتما این قبیل دارو‌ها را از مراکز رسمی و مجاز و با تجویز پزشک تهیه و استفاده کنند و به هیچ وجه سراغ عطاری‌ها و بازار‌های خرید و فروش (دلالان) نروند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی از کشف چهار تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته در کشور خبر داد و اظهار داشت: این میزان مواد مخدر بنا بود که از مرز‌های شرقی وارد کشور شود که با تلاش پلیس از ورود آن به بازار مصرف جلوگیری شد.

سردار کریمی تصریح کرد: در این خصوص هفت قاچاقچی اصلی دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند؛ ضمن اینکه ۴ خودرو نیز توقیف شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون (طی ۱۰ ماه) حدود ۹۸۰ تن انواع مواد مخدر (بر پایه تریاک تولیدی در کشور افغانستان) کشف شده که خوشبختانه از ورود این میزان مواد جلوگیری و ۱۸۰ نفر از قاچاقچیان اصلی دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: متاسفانه همچنان روند تولید و کشف مواد مخدر در کشور افغانستان زیاد است که بایستی در این خصوص اهتمام ویژه شود.

سردار کریمی در خصوص رصد و کنترل فضای مجازی براساس تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: مرکز رصد و فضای مجازی پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران با جدیت بیشتری به این حوزه ورود پیدا کرده و اقدامات خوبی نیز در این راستا انجام شده، اما باید بسیاری از خلا‌های قانونی رفع شود و دستگاه قضائی در برخورد جدی و عزم راسخ و همکاری داشته باشد.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار