به روز شده در: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸
رئیس مجلس شورای اسلامی:
قالیباف گفت: امیدوارم رویکرد صحیح دولت سیزدهم در بهره گیری از ظرفیت‌های کشور‌های همسایه و نگاه به شرق در عمل و با تمرکز دستگاه دیپلماسی کشور به رفع موانع رشد و توسعه اقتصادی کشور و به دست آمدن منافع ملموس اقتصادی منجر شود و ان شاءالله ثمرات آن در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود.
کد خبر: ۵۰۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵ - 23January 2022

امیدواریم توسعه روابط با همسایگان در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شودبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، محمدباقر قالیباف در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: فرا رسیدن عید سراسر نور و رحمت، میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن را به تمامی مردم عزیز ایران به خصوص بانوان و مادران فداکار این سرزمین تبریک و تهنیت می‌گویم.

وی در ادامه بیان کرد: در تمام این سال‌ها عبور از بحران‌ها و آزمون‌های دشوار تاریخی، جز با ایثار زنان و مادران فداکار ایرانی ممکن نبوده است؛ چه در ایام پیروزی انقلاب و چه در سال‌های دفاع مقدس، بانوان ایرانی نقشی تاریخی در پیروزی‌های ملت ایران ایفا کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: پس از آن نیز در سال‌های اخیر شاهد بودیم که مادران همزمان در اوج بحران همه گیری کرونا و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها بار مشکلات را به دوش کشیدند و بعضا با ایفای همزمان چند نقش مادر، همسر، شاغل و معلم ستون فرهنگ ایرانی یعنی خانواده را از خطر آسیب‌های چبران ناپذیر نجات دادند.

قالیباف تاکید کرد: در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهیم کرد تا با در اولویت قرار دادن منافع خانواده در سیاست گذاری و تخصیص منابع در عمل قدردان زحمات و فداکاری‌های تمام زنان و مادران ایرانی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد واقع گرایانه و چند جانبه نگر دولت سیزدهم به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی پنجره‌ای جدید برای تامین منافع ملی به خصوص بهره گیری از ظرفیت‌های اقتصادی کشور گشوده است. امروز روابط خارجی متوازن بر پایه استقلال و عزت ملی و دیپلماسی عملگرا بر پایه نظام چند فهم واقع بینانه از نظام چند قطبی حاکم بر مناسبات جهانی، ضرورتی انکار ناپذیر برای بهره مندی از تمامی ظرفیت‌های نظام بین الملل و مشارکت فعال در آن برای تامین منافع ملت شریف ایران است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم رویکرد صحیح دولت سیزدهم در بهره گیری از ظرفیت‌های کشور‌های همسایه و نگاه به شرق در عمل و با تمرکز دستگاه دیپلماسی کشور به رفع موانع رشد و توسعه اقتصادی کشور و به دست آمدن منافع ملموس اقتصادی منجر شود و ان شاءالله ثمرات آن در بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود.

قالیباف در پایان با اشاره به سیل اخیر در مناطق جنوبی کشور تاکید کرد: با توجه به آسیب‌های فراوانی که به اموال مردم در مناطق سیل زده جنوب کشور به خصوص در مناطق جنوبی استان کرمان مانند جیرفت، قلعه گنج، ریگان، کهنوج، رودبار و سایر شهرستان‌های این استان وارد آمده است و همچنین مشکلاتی که بر‌ای مردم در نتیجه سیل هفته‌های اخیر در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان فارس به جا مانده است، کمیسیون‌های عمران و کشاورزی مجلس شورای اسلامی موظفند به طور دقیق علاوه بر نیازسنجی بر اقدامات صورت گرفته توسط مسئولان اجرایی نظارت کرده و گزارش کارشناسی این اقدامات را در اسرع وقت جهت قرائت در صحن مجلس شورای اسلامی تدوین شود.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار