به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱
استاد حوزه و دانشگاه:
حجت‌الاسلام «ابراهیمیان» گفت: توصیه حضرت فاطمه (سلام‌الله علیها) به بانوان این است که زندگی را از قید و بند تشریفات و تجملات آزاد کنند.
کد خبر: ۵۰۲۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۰ - 24January 2022

توصیه حضرت زهرا (س) به بانوان دوری از تجمل‌گرایی در زندگی استبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها)، روز مادر و هفته گرامیداشت مقام زن، ویژه برنامه جشن میلاد کوثر توسط شورای راهبردی سیاستگذاری زنان و خانواده استان مازندران همزمان با سراسر کشور در سینما سپهر ساری برگزار شد.

حجت الاسلام ابراهیمیان استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم، با اشاره به سبک زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) اظهار داشت: اگر زندگی راحت گرفته شود، راحت می‌توان زندگی کرد.

حجت الاسلام ابراهیمیان با بیان اینکه غالبا خانم‌ها خود را گرفتار مد و مد پرستی، تشریفات زائد و تجملات و .. می‌کنند، دچار مشکل می‌شوند، افزود: صله ارحام، مراسم ازدواج و دیدوبازدید‌ها اکثرا با سختی است چرا که انسان خود را به تکلف و سختی می‌اندازد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه راز موفقیت پیامبر (ص) در دوران رسالت، این بود که اهل سخت گرفتن و تکلف نبود، خاطرنشان کرد: توصیه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) به خانم‌ها این است که زندگی را از قید و بند تشریفات و تجملات آزاد کنند.

این کارشناس مذهبی با بیان این مطلب که راه درمان عصبانیت چیست اضافه کرد: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) برای درمان عصبانیت هفت راه را بیان کردند که یکی از آن جریمه کردن است؛ که هروقت عصبانی شدی خود را جریمه کن.

حجت الاسلام ابراهیمیان، در ادامه با تصریح بر اینکه بانوان باید از حساست بی‌جا و بی‌مورد در زندگی بپرهیزند، گفت: اسلام انسان‌ها را به دو دسته تقسیم کرده است انسان‌های حساس و زودرنج و انسان‌های بیخیال و اهل تغافل.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فرموده امیرالمومنین علی (علیه السلام) که انسان باید رفتار زشت و ناپسند دیگران را باید شوخی تلقی کرد، گفت: بی‌خیالی به این معنا است که از حرف‌های بد دیگران ناراحت نشود.

حجت الاسلام ابراهیمیان با بیان اینکه بانوان باید برای خود زندگی کنند نه دیگران خاطرنشان کرد: در کجای دین گفته شده است که باید برای دیگران زندگی کرد، تا دیگران آن‌ها را بپسندند در صورتی که اسلام گفته است برای خدا باید زندگی کرد.

این کارشناس مذهبی با تاکید بر اینکه برای خدای زندگی کردن، باعث آرامش و آسایش می‌شود، گفت: زندگی کردن برای مردم، انسان را دچار سختی و مشکلات می‌کند، اما برای خدا زندگی کردن، برای انسان موجب سعادت و عاقبت بخیری می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها