به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
نماینده ولی فقیه و رئیس جمعیت هلال احمر ایران و تولیت عتبات علوی و حسینی در نشستی، بر افزایش همکاری‌های مشترک برای خدمت‌رسانی شایسته‌تر به زائران حسینی تاکید کردند.
کد خبر: ۵۰۲۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴ - 25January 2022

توسعه همکاری ایران و عراق برای خدمت شایسته به زائران حسینیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی و پیرحسین کولیوند با عیسی خرسان، تولیت عتبه مقدس علوی در نجف اشرف دیدار کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان عتبه علویه بر ضرورت افزایش همکاری‌های مشترک جمعیت هلال احمر و عتبه مقدس علوی تاکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به اصل ارائه خدمات داوطلبانه در هلال احمر در تجمع بی نظیر میلیون‌ها زائر امام حسین (ع) در مراسم اربعین در سال‌های گذشته، اظهار داشت: حضور داوطلبانه پزشکان، پرستاران، امدادگران و کادر درمانی و خدمات برای کمک به تسهیل در روند بهداشتی - درمانی سفر زائران به عراق خدمتی بسیار ارزشمند و معنوی است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در دیدار با تولیت عتبه حسینی نیز بر اشتراک فرهنگی میان دو ملت ایران و عراق تاکید کرد.

وی روابط دو ملت را فراتر از سطح جغرافیایی و همسایگی برشمرد و افزود: هیچ عاملی نمی‌تواند در پیوند ناگسستنی دو ملت خدشه‌ای ایجاد کند.

تحول کیفی در ارائه خدمات درمانی به زائران حرم حسینی

رئیس جمعیت هلال احمر نیز در دیدار با تولیت عتبه مقدس علویه با قدردانی از همکاری، مشارکت و حمایت تولیت، بر استمرار و افزایش همکاری‌های مشترک جمعیت هلال احمر و عتبه مقدس علویه برای خدمت‌رسانی به زائران تاکید کرد.

کولیوند در دیدار با تولیت عتبه حسینی نیز تاکید کرد: تلاش هلال‌احمر، ایجاد تحول کیفی در ارائه خدمات درمانی به زائران حسینی است.

وی افزود: با کمک عتبه حسینی به زائران کربلا در مناسبت‌هایی نظیر اربعین حسینی که یکی از گردهمایی‌های بزرگ جهان است، خدمت شایسته‌ای ارائه می‌کنیم. هلال‌احمر ایران با کمک شما، بهترین خدمات‌رسانی‌ها را با کمترین میزان ابتلای زائران به بیماری دارد. این در حالیست که با وجود امکانات بهداشتی بیشتر در مراسم حج، میزان بیماری‌ها در این مراسم زیاد است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: در جلسه با وزیر بهداشت عراق، مقرر شد تا وزارت بهداشت عراق در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در کربلا ورود بیشتری نسبت به قبل داشته باشد تا در کنار تولیت عتبه مقدسه خدمت‌رسانی بهداشتی و درمانی به زائران قوت بیشتری بگیرد.

در ادامه این دیدار «سید جعفر الموسوی» تولیت عتبه حسینی با تأکید بر گسترش همکاری‌ها در رابطه با زائران کربلای معلی گفت: این عتبه برای تقویت همکاری‌ها و توسعه خدمت آماده است.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها