به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۱
یادداشت/ پرویز سروری
شورای شهر و شهرداری در دوره ششم که با شعار فسادستیزی پا به میدان گذاشته است، با تمام وجود برای حفاظت از حقوق شهروندان ایستاده است و حتی با بروز وقایعی همچون حمله وحشیانه به شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ لحظه‌ای دست از تعهدی که با مردم شهرتهران بسته است بر نخواهد داشت.
کد خبر: ۵۲۰۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۸ - 08May 2022

فسادستیزی شعار شوار و شهرداری تهرانگروه اجتماعی دفاع‌پرس - پرویز سروری نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛ تهران کلان شهری به وسعت ۷۵۱ کیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر هشت و نیم میلیون نفر، کلانشهری در حال توسعه شناخته می‌شود که همه روزه با چالش‌های مختلفی ناشی از کاستی قوانین مورد نیاز و تحول سریع شهر رودرو است. شورای شهر و مسئولین شهرداری در این کلان شهر همواره در حال تلاش هستند تا ضمن تطابق با راهکار‌های رفع چالش، از بروز مشکلات پیش بینی نشده جلوگیری کنند و هوشیارانه به دنبال جلوگیری از تضییع حقوق شهر و شهروندان به نحو‌های مختلف هستند.

در چنین شرایطی خطر کمین سودجویان برای تصاحب بیت المال همواره احساس می‌شود، گو اینکه این افراد برای کسب منافع دست به هرگونه اقدامی می‌زنند تا قانون را زیر پا گذاشته و ماموران چشم خود را بر بی قانونی ببندند.
در این رهگذر، اما شورای شهر و شهرداری در دوره ششم که با شعار فسادستیزی پا به میدان گذاشته است، با تمام وجود برای حفاظت از حقوق شهروندان ایستاده است و حتی با بروز وقایعی همچون حمله وحشیانه به شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹ لحظه‌ای دست از تعهدی که با مردم شهرتهران بسته است بر نخواهد داشت.

مطالعه ادوار گذشته مدیریت شهر تهران نشان می‌دهد که منفعت طلبان همواره حاشیه ساز عملکرد صحیح شهرداری بوده اند و شورای شهر و شهرداری تهران با شناسایی این ضعف از ابتدای دوره ششم تلاش کرده است تا با شناسایی نقاط مبهم و ناپیدا که زمینه را برای وقوع فساد فراهم می‌کند، به صورت مبنایی اصلاحات لازم را انجام دهد تا در پایان این دوره تحولی چشمگیر را در کاهش وقوع تخلفات در شهر شاهد باشیم.

در این رهگذر، اما به ناحق شنونده برخی نظرات نسبت به عملکرد فساد گرایانه پرسنل شهرداری هستیم این در حالی است که اقدام خداپسندانه مهندس سید جواد هاشمی نشان داد که نیرو‌های شهرداری افرادی متعهد و زحمتکش بوده و دین خود را به دنیا نمی‌فروشند و خوب نیست که وقوع تخلف در برخی افراد را به کل پرسنل شهرداری تعمیم دهیم.

بدینوسیله اعضای شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از شهردار ناحیه سه منطقه ۱۹ به دلیل اقدام متعهدانه در صیانت از حقوق شهر، از شهرداری تهران می‌خواهد تا ضمن ادامه روند کنونی در جلوگیری از وقوع فساد، مسئله حمله به پرسنل شهرداری تهران در حین انجام وظیفه را با جدیت در قوه قضائیه پیگیری کند تا دیگر هیچ متخلفی به خود اجازه ندهد تا با توسل به زور در نظام جمهوری اسلامی اقدام به سودجویی و تضییع حقوق شهروندان کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها