به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
جنگ اوکراین باعث بروز تنش در روابط میان روسیه و رژیم صهیونیستی شده است.
کد خبر: ۵۲۲۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳ - 14May 2022

تاثیر جنگ اوکراین بر مناسبات میان روسیه و رژیم صهیونیستی

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، اگر مزدورانی از اراضی اشغالی در جنگ اوکراین حضور دارند و علیه روسیه می‎‏جنگند باید در انتظار حضور نیرو‌های دیگری از کشور‌های ضد روسیه در این جنگ بود.

جنگ اوکراین که وارد چهارمین ماه خود شده است تأثیرات و تبعات خود را هر روز نمایانتر می‎کند.

تبعات جنگ در اوکراین بر روی مواد غذایی آغاز شده و گرانی محصولات استراتژیک نشان خوبی نیست.

از سوی دیگر تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا، اروپا را با چالش جدی سوخت مواجه خواهد ساخت.

در این میان آمریکایی‎ها که کیلومتر‌ها از صحنه درگیری دور هستند، از تبعات این جنگ هنوز مصون مانده‎اند و در عوض چرخ کارخانه‌های اسلحه سازی این کشور به گردش در آمده و مشغول تولید سلاح و ارسال آن به اوکراین است.

متحدان آمریکا نیز در تبعیت از آن، وارد عمل شده و علیه روسیه اقدام می‎کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته «شماری از مزدوران اسرائیلی در گردان آزوف علیه نیرو‌های روسیه می‌جنگند.»

«ماریا زاخاروا»، گفت «اسرائیل نمی‌تواند بی‌خبر باشد؛ من فیلم و محتوای مربوط به آن را مشاهده کرده‌ام.»

«سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه نیز چندی پیش گفته بود «خون یهودی در رگ‌های هیتلر جریان داشته است.»

اظهارات «لاوروف» واکنش شدید رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت و باعث شد تا این رژیم سفیر روسیه را احضار کند.

پیش بینی می‎شد که رژیم صهیونیستی در بحران اوکراین در تبعیت از آمریکا از کی‎یف حمایت کند.

تماس تلفنی «ولودیمیر زلنسکی» با رئیس رژیم صهیونیستی و ارائه گزارش درباره جنگ نشان دهنده عمق همکاری نزدیک بین دو طرف است.

چنین شرایطی ایجاب می‎کند که روسیه علاوه بر تجدید نظر در ارتباط با رژیم صهیونیستی، حضور و حمایت خود را از سوریه افزایش دهد و به رژیم صهیونیستی درباره حملات به سوریه هشدار جدی و قاطع دهد.

با وجودی که رژیم صهیونیستی در سال‎های گذشته سعی داشت تا روابط خود را با روسیه گسترش دهد، اکنون پس از بحران اوکراین، به همه آنچه که تاکنون در روابط خود با مسکو سپری کرده، پشت پا زده و می‎رود تا به قطع روابط و اخراج دیپلمات‌های دو طرف بینجامد.

روسیه تاکنون کارکنان سفارتخانه‌های زیادی از کشور‌های غربی و آمریکا را اخراج کرده، اما رژیم صهیونیستی را هنوز دست نخورده نگه داشته است.

با وجودی که سخنگوی وزارت خارجه روسیه، قاطعانه گفته «مزدورانی از اسرائیل در ارتش اوکراین در حال جنگ با روسیه هستند»، اما روسیه همچنان با رژیم صهیونیستی ارتباط دارد.

روسیه در یک جنگ نیابتی است که در این جنگ برخی از نیرو‌های مزدور دیگر کشور‌ها در آن حضور دارند، اما حضور نیرو‌هایی از رژیم صهیونیستی معنای دیگری دارد.

رژیم صهیونیستی همپیمان استراتژیک آمریکاست و واشنگتن برای حفظ این رژیم هزینه‌های زیادی را متحمل و متقبل شده است.

پیش از این نوشته بودیم که اگر تقابلی میان روسیه و آمریکا شکل بگیرد، رژیم اسرائیل هیچگاه طرفدار روسیه نخواه بود و بحران اوکراین این مسئله را ثابت کرد، حتی رژیم صهیونیستی سیاست بی طرفی را هم در پیش نگرفت.

قدر مسلم آنچه که در جنگ اوکراین جریان دارد، یک جنگ تمام عیار علیه روسیه است در حالی که خواسته مسکو این است که اوکراین دست از سیاست غربگرایانه خود بردارد و بر تعهدات خود مبنی بر نپیوستن به ناتو پایبند باشد.

به نظر می‎رسد که در صورت طولانی‌تر شدن جنگ روسیه تاکتیک خود را تغییر دهد؛ اگر چنین اقدامی انجام دهند، یک شوک بزرگ به غرب وارد خواهد شد و می‎تواند بر روی پایان جنگ نیز تأثیر گذار باشد.

منبع: میزان

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها