به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۲
معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از تشکیل قرارگاه رصد و پایش وضعیت گندم، آرد و نان در وزارت کشور و نیز تشکیل کارگروه‌های ساماندهی گندم، آرد و نان در استان‌ها خبر داد.
کد خبر: ۵۲۳۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷ - 18May 2022

قرارگاه پایش وضعیت گندم، آرد و نان در وزارت کشور تشکیل شدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محسن کوشش تبار معاون اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در حاشیه نشست مجازی با نمایندگان کارگروه‌های استانی، اظهار داشت: این قرارگاه به طور روزانه وضعیت نانوایان را در سطح کشور رصد می‌کند و ترتیبی اتخاذ شده است که هیچگونه کمبود آرد و گندم در استان‌ها وجود نداشته باشد و نان مورد نیاز مردم بدون هیچگونه محدودیتی در اختیارشان قرار گیرد.

وی ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک هم از طریق سامانه‌های هوشمند طراحی شده، نظارت لازم بر زنجیره گندم، آرد و نان صورت خواهد گرفت و در مناطقی هم که لازم باشد، ساعت پخت نانوایان افزایش می‌یابد که این موضوع به استانداران هم اعلام شده است.

معاون وزیر کشور اضافه کرد: دولت مردمی حضرت حجت‌الاسلام رئیسی با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، یکی از تاریخی‌ترین تصمیم‌ها را برای حل مشکلات اقتصادی کشور اتخاذ کرده است.

کوشش تبار با بیان اینکه اجرای درست و کامل این طرح، نیازمند همت و حضور میدانی مدیران دستگاه‌ها در همه سطوح و همچنین همراهی مردم عزیز کشور است؛ خاطرنشان کرد: همان طور که ریاست محترم جمهوری اعلام کردند، آثار و برکات طرح عادلانه سازی یارانه‌ها در آینده نه چندان دور در حوزه اقتصادی و معیشتی کشور نمایان خواهد شد.

وی صیانت، حفاظت و نگهبانی از بیت المال را وظیفه‌ای همگانی دانست و تاکید کرد: یکی از حوزه‌هایی که از طرح مردمی سازی یارانه‌ها متاثر است؛ حوزه آرد و نان است و باید نظارت جدی در این حوزه داشته باشیم، به گونه‌ای که تمام فرایند‌های حوزه آرد و نان از ثبت سفارش، تولید و توزیع تا تحویل نان به دست مصرف کننده، مورد نظارت مستمر قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور خاطرنشان کرد: در این راستا، برنامه یکپارچه سازی و قابلیت کنترل الکترونیک طراحی شده که براساس آن ظرفیت هایی، چون امکان بازرسی از سوی مردم و ثبت شکایت فراهم است.

کوشش تبار با اشاره به مصوبه اخیر ستاد تنطیم بازار که از سوی معاون اول رئیس جمهوری به وزارت کشور ابلاغ شده است؛ گفت: براساس بند سه این مصوبه مسئولیت نظارت و کنترل قیمت آرد و نان در سراسر کشور بر عهده وزارت کشور است و همه دستگاه‌ها موظف به همکاری و هماهنگی کامل با این وزارت هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها