به روز شده در: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
امیر سرتیپ صباحی‌فرد با بیان اینکه سامانه موشکی باور ۳۷۳ به‌طور کامل به چرخه عملیاتی یگان‌های پدافندی پیوسته است، گفت: امروز افزایش توان رزم و مؤلفه‌های آمادگی دفاعی نیروی پدافند جهشی چندبرابری را طی می‌کند.
کد خبر: ۵۲۴۲۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۳ - 23May 2022

سامانه موشکی «باور ۳۷۳» به چرخه عملیاتی یگان‌های پدافندی پیوست/ آزمایش افزایش برد باور ۳۷۳ در آینده نزدیکبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز در صبحگاه عمومی ستاد این نیرو ضمن گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و نیز تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سرهنگ پاسدار صیاد خدایی، اظهار داشت: امروز اشراف اطلاعاتی نیروی پدافند هوایی ارتش به صد‌ها کیلومتر فراتر از مرز‌ها ارتقاء یافته و همین موضوع امنیت و آسودگی خاطر هموطنانمان را بیش از پیش تضمین کرده است.

وی با بیان اینکه سامانه موشکی باور ۳۷۳ به‌طور کامل به چرخه عملیاتی یگان‌های پدافندی پیوسته است، گفت: امروز افزایش توان رزم و مؤلفه‌های آمادگی دفاعی نیروی پدافند جهشی چند برابری را طی می‌کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه‌های راداری مانند مراقب، معراج ۴، کاوش، فتح ۱۴، شهاب و نیز سامانه‌های درگیری و موشکی برد کوتاه مانند جوشن، برد متوسط مانند تلاش، مرصاد و ۱۵ خرداد، و همچنین سامانه‌های توپخانه‌ای، جنگالی و الکترونیکی به‌طور کامل با توانمندی متخصصان داخلی و کارکنان فنی و متخصص این نیرو در چرخه عملیاتی قرار گرفته‌اند.

امیر صباحی‌فرد با اشاره به اینکه قدرت پهپادی نیروی پدافند کاملاً ملموس است و روندی مطلوب و رو به جلو را طی می‌کند، ادامه داد: برای اولین بار در سطح نیرو‌های مسلح تست سرد و گرم رهگیری با موشک آذرخش به وسیله پهپاد با موفقیت انجام شد؛ نیروی پدافند هوایی در زمینه علوم پدافندی تمامی ناممکن‌ها را به ممکن تبدیل کرده و امروز حتی صادرکننده علوم پدافندی به سایر کشور‌هاست.

وی با بیان اینکه سامانه بومی باور ۳۷۳ در رزمایش اخیر این نیرو در مسافت ۱۵۲ کیلومتری با اهداف درگیر شد و عملکرد بسیار خوب و موفقی داشت، افزود: آزمایش افزایش برد باور ۳۷۳ در آینده نزدیک انجام می‌شود که مایه غرور و مباهات یکایک هموطنان عزیزمان خواهد شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به اینکه در طول هشت سال جنگ تحمیلی هیچ عملیاتی انجام نشد، مگر با حمایت، اشراف اطلاعاتی و توان رزمی نیروی پدافند هوایی، افزود: عملیات بیت‌المقدس از جمله عملیات‌هایی بود که با چتر پدافند هوایی ارتش به موفقیت دست یافت.

امیر صباحی‌فرد با بیان اینکه اکرام نیروی انسانی پایور و وظیفه در راستای افزایش توان رزم و بازدهی فرآیند کاری در نیروی پدافند هوایی از جایگاهی والا برخوردار است، تصریح کرد: اعطای بیش از ۴۵۹ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح‌های مختلف، اعطای تسهیلات کم‌بهره ازدواج، برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی، واکسیناسیون کامل کارکنان، بازسازی و زدودن کهنگی از اماکن و شهرک‌های مسکونی مناطق و گروه‌های پدافندی و... بخشی از اقدامات ارزنده و اثرگذار این نیرو است.

انتهای پیام/ 200

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار