به روز شده در: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۱
معاون پارلمانی رئیس جمهور:
حسینی گفت: دولت سیزدهم برخلاف رویه حاکم در دوره گذشته که در آن به مردم و نمایندگان مجلس بی توجهی می‌شد، اصرار دارد که تصمیات خود را با اطلاع و نظر مردم و همراهی و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی اتخاذ و اجرایی کند.
کد خبر: ۵۲۵۰۱۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ - 25May 2022

دولت تصمیمات خود را با همراهی و هماهنگی مجلس اجرایی می‌کندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در نشست صمیمی با معاون امور تشکیلات و دبیران دفاتر جامعه روحانیت مبارز مناطق تهران، برنامه‌ها و دستاورد‌های دولت مردمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاست خارجی و فرهنگی را تشریح کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر اهمیت توجه به فعالیت‌های فرهنگی و هنری در تبیین موضوعات مختلف، اشراف سردار سلیمانی به نقش هنر و رسانه در تاثیر گذاری بر افکارعمومی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: سردار سلیمانی بخوبی با نقش و تاثیر رسانه و فعالیت‌های فرهنگی آشنا بود و با فعالیت‌های فرهنگی که پیگیری می‌کردند، منشاء برکات فراوانی در داخل کشور و منطقه بودند.

حسینی با تشریح اقدامات دولت در عرصه‌های مختلف به نقش برجسته رئیس جمهور در پیگیری امور اشاره کرد و افزود: آیت‌الله رئیسی شخصیتی پیگیر، کوشا و انقلابی دارد و تعبیر مرد میدان کاملا در مورد ایشان صدق می‌کند و زمانی که برای بررسی و پیگیری موضوعات و رفع موانع و مشکلات می‌گذارند با وضعیت سابق قابل مقایسه نیست.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت تمام اقدامات و تصمیات خود را براساس برنامه و مبتنی بر نظرات دقیق علمی و کارشناسی پیگیری می‌کند، گفت: دولت سیزدهم شاید اولین دولتی است که خط مشی و برنامه کاملی را برای مسیر فعالیت‌های خود ارائه داده است این دولت برای رفع مشکلات و اصلاح نارسایی‌های کشور، سند تحول را در ۳۷ موضوع مختلف از جمله حوزه فرهنگ تدوین کرده است که در این سند وضع فعلی و چالش‌های موجود احصاء و راهکار‌های برون رفت از این مشکلات و تکالیف هر کدام از وزارتخانه‌ها بطور جداگانه مشخص شده است.

حسینی با اشاره به تصمیم و اقدام دولت در اجرای قانون مردمی سازی یارانه‌ها خاطرنشان کرد: بی تردید اگر دولت در اجرای این قانون بدنبال مصلحت اندیشی بود نباید آنرا در سال اول و حتی دوره اول ریاست جمهوری اجرایی می‌کرد، اما از آنجایی که یکی از آسیب‌های مهم که خسارت‌های فراوانی به کشور وارد کرده همین مصلحت اندیشی و به موقع تصمیم نگرفتن است، دولت این تصمیم انقلابی را اتخاذ کرد، چون آنرا در نهایت به نفع مردم و کشور می‌دانست.

معاون رئیس جمهور افزود: باید اهمیت این تصمیم و اقدام دولت توسط سخنرانان، صاحب نظران، علما و اساتید برای مردم و افکار عمومی تبیین شود، دولت هم با همه توان در تلاش است که مردم تحت فشار و آسیب قرار نگیرند.

حسینی با اشاره به ارتباط نزدیک و بی واسطه رئیس جمهور و دولتمردان با مردم گفت: این دولت برخلاف رفتاری که در دوره گذشته وجود داشت که در آن مردم و حتی نمایندگان مجلس مورد بی توجهی بودند، اصرار دارد که تصمیات خود را با اطلاع و نظر مردم و همراهی و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی اتخاذ و اجرایی کند و به بودن در کنار مردم و شنیدن سخنان و حتی انتقاد‌ها و گلایه‌های آنان افتخار می‌کند و آنرا برای اجرای بهتر امور مفید می‌داند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، یاد و خاطره همه رزمندگان دوران دفاع مقدس را گرامیداشت و تصریح کرد: آزادی خرمشهر برگ زرین و حماسه پرافتخاری در تاریخ ایران اسلامی بود که با عنایت الهی و اخلاص و رشادت مردان و زنان رشید این سرزمین بدست آمد. امام راحل فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد، این فرمایش برگرفته از آموزه‌های دین مبین اسلام است که اگر در راه خدا حرکت و عمل کنیم، بدون تردید خداوند متعال نیز هدایت و یاری می‌کند.

معاون رئیس جمهور آشنایی نسل جوان و نوجوان کشور با مقاطع مهم تاریخی از جمله دوران دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نسل جوان، عمدتا شرایط و فضای دوران ۸ سال جنگ تحمیلی دشمنان علیه ملت ایران را درک نکرده اند و از مجاهدت‌هایی که برای استقلال و آزادی کشور انجام شد اطلاع چندانی ندارند لذا ضرورت دارد با استفاده از روش‌های مختلف از جمله زبان هنر، شرایط آن دوران برای جوانان تبیین شود.

حسینی در پاسخ به سوال یکی از حاضران در خصوص اقدام دولت در کنترل بازار تصریح کرد: رئیس جمهور همواره در جلسه هیات دولت و ستاد هماهنگی اقتصادی مسئولین مربوطه را به جدیت در کنترل بازار و قیمت‌ها و جلوگیری از اجحاف و فشار به مردم توصیه می‌کنند. تصمیم اخیر درخصوص اعطای اختیارات ویژه به تعزیرات با همین هدف انجام شده است.

در این نشست حجت الاسلام موسی پور عضو شورای مرکزی و معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز و تعدادی از دبیران مناطق تهران در سخنانی با تجلیل از رویکرد‌ها و جهت گیری‌های دولت و تلاش خستگی ناپذیر در رسیدگی به امور مردم و رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های موجود دیدگاه‌های خود را پیرامون موضوعات مختلف اقتصادی، سیاست خارجی و فرهنگی با معاون رئیس جمهور مطرح کردند، حسینی نیز به سوالات مطرح شده پاسخ داده و آنان را به تبیین فعالیت‌های دولت فراخواند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار