به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۹
مدیر دفتر الجزیره در قدس:
مدیر دفتر الجزیره در قدس گفت: در گزارش دادستان کل فلسطین آمده است گلوله‌ای که موجب قتل شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شده، قادر به عبور از زره نیز بوده است.
کد خبر: ۵۲۵۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴ - 27May 2022

گلوله شلیک‌شده به «ابو عاقله» قادر به عبور از زره هم بوده استبه گزارش گروه بین الملل دفاع‌پرس به نقل از فلسطین الیوم، مدیر دفتر الجزیره در قدس، گفت: در گزارش دادستان کل فلسطین آمده است گلوله‌ای که موجب قتل شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شده، قادر به عبور از زره نیز بوده است.

بر اساس این گزارش، وی افزود: شیرین ابوعاقله یک رمز و نماد بود که به دست ارتش رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید. ۴ گزارش در مورد ترور ابوعاقله موجود است که آخرین آن گزارش دادستان کل فلسطین است که ثابت می‌کند این یک قتل و جنایت عامدانه بوده است.

مدیرکل دفتر الجزیره در قدس یادآور شد: در مکان شهادت ابوعاقله، هیچ فرد مسلح یا تظاهرکننده‌ای وجود نداشته است. شیرین ابوعاقله به شیوه‌ای کاملا عامدانه به قتل رسیده است. پیش از این، شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان با انتشار نتایج تحقیقات مستقل خود در ارتباط با شهادت شیرین ابوعاقله اعلام کرد: تحلیل آثار برجای مانده بر رویدرختی که شیرین ابوعاقله پشت آن پناه گرفته بود، نشان می‌دهد که وی عامدانه هدف تیراندازی قرار گرفته است.

سی‌ان‌ان در ادامه گزارش خود تاکید کرده است: شواهد و قرائن حاکی از آن است که در نزدیکی منطقه‌ای که شیرین ابوعاقله در آن حضور داشت، افراد مسلح دیگر غیر از نظامیان اسرائیلی حضور نداشته‌اند.

این شبکه آمریکایی تصریح کرد: تحقیقات و ادله جمع آوری شده نشان می‌دهد که شیرین ابوعاقله از سوی نظامیان اسرائیلی هدف قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار