به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۱
دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان:
کولانی گفت: آمریکا قطعاً به دنبال این است که بدون پایبندی به برجام به مقاصد خود رسیده و اگر مذاکرات را به سود خود نبیند، به دنبال فشار بیشتر به ایران خواهد بود.
کد خبر: ۵۳۱۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶ - 02July 2022

آمریکا می‌خواهد بدون پایبندی به تعهدات برجامی از توافق نفع ببرد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «امیرمحمد کولانی» دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگویی درباره مذاکرات لغو تحریم در قطر، اظهار داشت: مذاکرات قطر شاید یک راه حلی باشد برای خروج از بن بست در مذاکرات که مواردی، چون تضمین‌ها و لغو تحریم‌ها از جمله تحریم سپاه پاسداران از جمله موارد اختلافی است.

وی با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین و تحریم نفت روسیه، گفت: شرایط بین‌المللی در حال حاضر به گونه‌ای رقم خورده که به دلیل وجود آمدن موج جدیدی از تورم‌ها که ناشی از افزایش قیمت سوخت است، کشور‌های غربی به ویژه آمریکا به این مذاکرات وابسته هستند و طرف غربی به یک منبع انرژی جدیدی نیاز دارند.

دبیر بین‌الملل اتحادیه جامعه اسلامی با بیان اینکه کشور‌های غربی به نفت ایران نیاز دارند و از روی همین نیاز مذاکرات را دوباره از گرفته، گفت: البته آن‌ها به دنبال منفعت خودشان هستند و گویا همچنان به زیاده خواهی ادامه می‌دهند و قطعا این طور نیست که ما بگوییم آمریکایی‌ها الان قابل اعتماد هستند.

وی در ادامه افزود: مذاکره‌کنندگان ایران باید دو مطالبه مهم داشته باشند که اولی آن تضمین انجام تعهدات و دومی رفع تحریم‌ها ازجمله خروج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست گروه‌های تروریستی است.

کولانی با اشاره به وجود مکانیسم ماشه در برجام و احتمال استفاده آمریکا از آن پس از احیای برجام گفت: آمریکا قطعا به دنبال این است که بدون پایبندی به برجام به مقاصد خود برسد؛ بنابراین اگر آمریکا مذاکرات را به سود خود نبیند امکان این وجود دارد که دنبال فشار از طریق شورای امنیت باشد.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار