به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۷
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قصد دارد با رهبر حزب امید نو متحد شده و با یکدیگر در انتخابات پارلمانی آتی در سرزمین‌های اشغالی شرکت کند.
کد خبر: ۵۳۳۵۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۵ - 10July 2022

جدیدترین تحول انتخاباتی در اسرائیل؛ گانتز با سعر ائتلاف می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‎پرس، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قصد دارد با «گیدئون سعر» رهبر حزب امید نو متحد شده و با یکدیگر در انتخابات آتی در سرزمین‌های اشغالی شرکت کنند.

گیدئون سعر، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی اخیرا در واکنش به انحلال کنست و شرکت در انتخابات آینده گفته بود: «هدف انتخابات آتی واضح، و جلوگیری از بازگشت نتانیاهو به قدرت است تا او کشور را برای منافعش تسخیر نکند».

این در حالی است که در ماه آوریل، شبکه صهیونیستی «کان» در گزارشی پیش‌بینی کرده بود که گانتز و سعر به دلیل بحران درون ائتلاف با هم کار خواهند کرد.

«نفتالی بنت» نخست‌وزیر سابق و «یائیر لاپید» وزیر امور خارجه سابق و نخست وزیر کنونی پیش برد امور رژیم صهیونیستی، روز ۲۰ ژوئن تصمیم خود برای انحلال کنست و موافقت بر سر انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی را اعلام کردند؛ تصمیمی که باعث خواهد شد تا روند‌های سیاسی تل‌آویو در کمتر از ۴سال، ۵دوره انتخابات را شاهد باشد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسبق اسرائیل پیش از این اذعان کرده بود که اجازه نخواهد داد تا حزب فهرست متحد عربی به ریاست «منصور عباس» در ائتلاف کابینه‌ای که او تشکیل خواهد داد، مشارکت کند. او نمایندگان عرب فلسطینی این حزب را یهودستیز و حامی تروریسم توصیف کرده بود.

با این حال، برخی نمایندگان صهیونیست نیز در مقابل هدف نتانیاهو برای تشکیل کابینه جایگزین به جای برگزاری انتخابات زودهنگام ایستاده‌اند. در همین راستا، گیدئون سعر تصریح کرده بود طرح قانونی [انحلال کنست و انتخابات]را مورد حمایت قرار داد تا نتانیاهو فرصت بازگشت پیدا نکند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار