به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
ما مقاوم هستیم/ مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان کردستان خبر داد؛
«عبدی‌فر» گفت: در تابستان جاری نیز ۲ هزار نفر از دانش‌آموزان با اولویت دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی به یادمان‌های دفاع مقدس در شهرستان‌های سنندج، مریوان و بانه اعزام و در هر کاروان یک نفر راوی، یک نفر فرهنگی و مدیر دانش‌آموزان را همراهی خواهند کرد.
کد خبر: ۵۳۵۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴ - 23July 2022

اعزام ۲ هزار دانش‌آموز کردستانی به یادمان‌های دفاع مقدسبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کردستان، «اصغر عبدی‌فر» مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان کردستان امروز در نشست پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان، برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموی، طرح هجرت سه و برنامه یاوران ولایت را از اهم برنامه‌های این سازمان در تابستان سال‌جاری عنوان کرد و گفت: دوره آموزشی 72 ساعته ویژه دبیران درس آمادگی دفاعی باید قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در سطح استان برگزار شود.

وی با اشاره به تعطیلی برنامه اردوی جهادی طرح هجرت سه در دو سال گذشته به دلیل شیوع کرونا، از آغاز فعالیت مجدد و ابلاغ دستورالعمل اجرایی آن در تابستان جاری خبر داد و افزود: 140 گروه جهادی در این راستا فعال بوده و یکی از برنامه‌های آنان انجام کار تربیتی و غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان است.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان کردستان غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و توجه به برنامه‌های تربیتی و فرهنگی را از اهداف این برنامه عنوان کرد و گفت: دهان شیرینه دانش‌آموزان از طریق سپاه تأمین و عرصه‌های فعالیت نیز توسط شهرستان‌ها و مناطق شناسایی و مصالح مورد نیاز از طریق نوسازی مدارس تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این برنامه، هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و گروه‌های ارزیاب تعیین خواهد شد، اعلام کرد: مراسم نمادین استانی طرح هجرت سه در هفته جاری برگزار و فعالیت‌ها پیگیری خواهد شد.

عبدی‌فر در بخشی دیگر از سخنان خود گزارشی از برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در سال جاری ارائه داد و خاطر نشان کرد: در سه ماه نخست امسال 2هزار نفر از دانش‌آموزان به اردوهای نور اعزام شده‌اند. 

وی افزود: همچنین در تابستان جاری نیز 2هزار نفر از دانش‌آموزان با اولویت دانش‌آموزان مدارس شبانه‌روزی به یادمان‌های دفاع مقدس در شهرستان‌های سنندج، مریوان و بانه اعزام و در هر کاروان یک نفر راوی، یک نفر فرهنگی و مدیر دانش‌آموزان را همراهی خواهند کرد.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی کردستان از برگزاری دوره توجیهی برای عوامل اجرایی راهیان نور و تجلیل از کمیته‌های اجرایی برتر شهرستان‌ها و مناطق به زودی و برنامه یاوران ولایت ویژه دانش‌آموزان از 22 مرداد لغایت 3 شهریور ماه امسال با شرکت 300 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر خبر داد و ابراز داشت: این برنامه با رعایت شیوه نامه‌های اردویی به مدت یک هفته در اردوگاه استانی شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار و دانش آموزان شرکت کننده در پایان از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید خواهند کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها