به روز شده در: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۱
وزیر صمت:
فاطمی امین گفت: در صنایع دفاعی به لحاظ نیازی که وجود دارد تحقیق و توسعه‌های بسیاری در پیشرفت فناوری انجام می‌شود، اما این فناوری‌ها در سایر صنعت نیز قابل استفاده هستند و نباید این هزینه و تلاشی که در صنعت دفاعی انجام شده محدود به همین صنعت بماند.
کد خبر: ۵۳۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ - 04August 2022

رونمایی از محصول مشترک وزارت دفاع و ایرانخودرو/ وزیر صمت: فناوری‌های دفاعی در سایر صنایع نیز قابل استفاده هستندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، واحد کنترل الکترونیک (ECU) محصول مشترک صنایع قطعات الکترونیک، شرکت صاایران و شرکت ایپکو ایران خودرو با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در اقتصاد و تولید رونمایی شد.

این محصول مشترک با همکاری صنایع قطعات صاایران وزارت دفاع و مرکز تحقیقات ایران خودرو ساخته و طراحی شده است.

وزیر صمت: فناوری‌های دفاعی در سایر صنایع نیز قابل استفاده هستند

«سید رضا فاطمی امین» وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین رونمایی از محصول مشترک وزارت دفاع و ایران خودرو به عنوان واحد کنترل الکترونیک (ECU) طی سخنانی اظهار داشت: در صنایع دفاعی در بسیاری از حوزه‌ها و صنعت‌ها اقدامات بسیار افتخار آفرینی انجام شده که جای تشکر از امیر آشتیانی و همکارانشان در صنایع دفاع را دارد.

وی ادامه داد: در صنایع دفاعی به لحاظ نیازی که وجود دارد تحقیق و توسعه‌های بسیاری در پیشرفت فناوری انجام می‌شود، اما این فناوری‌ها در سایر صنعت نیز قابل استفاده هستند و نباید این هزینه و تلاشی که در صنعت دفاعی انجام شده محدود به همین صنعت بماند؛ اینکه ما بتوانیم فناوری‌ها و توانمندی‌هایی که در سطح دفاعی ایجاد شده و موجب افتخار کشور ماست را در سایر صنایع استفاده کنیم بسیار مسئله مهمی است که خوشبختانه امروز شاهد یکی از نمونه‌های آن در یک کار مشترک هستیم.

وزیر صمت تصریح کرد: در همکاری که میان یک شرکت خودروسازی ایران خودرو و شرکت‌های وابسته مجموعه وزارت دفاع انجام شد قطعه بسیار ارزشمند از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تولید شد و شاید مهمتر از خود محصول شکل‌گیری این همکاری مشترک و موفق باشد که خوشبختانه با این همکاری شاهد یک جهش و موفقیت در صنعت خودرو هستیم وانشاء الله در آینده شاهد پیشرفتی متفاوت از امروز در این حوزه خواهیم بود؛ بنابراین ما باید با یک نقشه راه مشخص و دقیق در آن مسیر حرکت کنیم و اقدامی که امروز در تولید این محصول مشترک انجام شد حرکتی در جهت همین پیشرفت علمی است.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های موجود در وزارت دفاع در سایر صنایع گفت: وزارت صنعت معدن و تجارت قطعاً با همکاری نزدیک با وزارت دفاع که خواهد داشت از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استفاده خواهد کرد تا بتواند ارتباط گسترده‌ای را با واحد‌های صنعتی و تجاری و وزارت دفاع ایجاد کند.

شرکت قطعه سازی عماد وابسته به مجموعه صاایران وزارت دفاع با همکاری مرکز تحقیقات ایرانخودرو نسبت به طراحی و ساخت‌ای سی یو پیشرفته با استاندارد یورو ۵ اقدام و با اخذ تاییدیه از شرکت ایران خودرو تولید انبوه این محصول را آغاز کرده است.

قابلیت کنترل موتور‌های انژکتوری چهار سیلندر بنزینی، قابلیت کنترل دریچه گاز برقی، قابلیت ارتقا به کنترل کننده موتور‌های دوگانه سوز، دارای کانکتور استاندارد زیمنسی ۹۰ پین، استفاده از میکروکنترلر پیشرفته st۱۰f۲۷۶، دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵، قابلیت پشتیبانی از دو سنسور اکسیژن مجزا، قابلیت پشتیبانی از سامانه ضدسرقت مدل بوش و ... از مشخصات این محصول پیشرفته است.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها