به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
رئیس سازمان انرژی اتمی در بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع:
اسلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، با اشاره به دستاورد‌های وزارت دفاع در عرصه‌های مختلف گفت: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در دنیا پیشتاز بوده و در کشور ما نیز چنین است.
کد خبر: ۵۳۷۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹ - 05August 2022

صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در کشور ما پیشتاز بوده استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان، با اشاره به دستاورد‌های وزارت دفاع در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: صنایع دفاعی و بخش فناوری‌های دفاعی همواره در دنیا پیشتاز بوده و در کشور ما نیز چنین است.

وی افزود: عمدتا در بخش دفاعی که دسترسی به فناوری‌های نوظهور پیدا می‌شود، از آن استفاده می‌شود و پس از آن به سایر بخش‌ها وارد می‌شود و بر صنعت و زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. در کشور ما هم بحمدلله این اتفاق رخ داده و با هدایت‌های مقام معظم رهبری، صنایع دفاعی درحوزه دانش‌بنیان جزء پیشتازان این عرصه بوده است.

اسلامی ادامه داد: دانشمندان صنعت دفاعی علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه نه تنها مأیوس نشده‌اند بلکه تحقیقات نتیجه‌گرا را در دستور کار خود قرار دادند و با ایجاد ظرفیت خلق فناوری و خلق محصول، توانسته‌اند به یک ظرفیت پایدار و قابل اعتماد دست پیدا کنند که ما امروز بتوانیم به آن دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: به طور طبیعی این ظرفیت به قدری گسترده و مؤثر است که می‌تواند همه بخش‌ها را تحت حمایت خود قرار دهد و از سرریز فناوری آن سایر بخش‌ها بتوانند بهره‌مند شوند.

اسلامی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه قابلیت‌های وزارت دفاع در تولید و اقتصاد دانش‌بنیان گفت: من امروز از دیدن زحماتی که دوستان در صنایع گوناگون در وزارت دفاع انجام داده بودند، لذت بردم و خدا را شاکر هستم که کاملا فعال و پیشرو هستند و امیدوارم این مسیر را با سرعت ادامه دهند و همچنان در این عرصه پیشتاز بمانند.

وی افزود: چشم انداز این حرکت، حفظ تراز پیشتازی است. یعنی اگر پیشتازی نباشد و فناوری‌هایی در دنیا ظهور کنند که بخش دفاعی ما آن را نشناسد و نداند و موجب غافلگیری شود، به این معنی است که مجموعه دفاعی کشور وظیفه خود را درست انجام نداده است؛ فلذا در لبه دانش حرکت کردن یک الزام است و بایست همیشه به سمت این چشم‌انداز پرظرفیت و پرخروش حرکت کرد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار