به روز شده در: ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲
نماینده مردم در مجلس:
جوکار گفت: طرف‌های غربی باید تضمین دهند که به مفاد توافق هسته‌ای پایبند خواهند ماند، در غیر این صورت هیچ ضمانتی برای عدم تکرار عهدشکنی غربی‌ها وجود ندارد.
کد خبر: ۵۳۸۱۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۸ - 06August 2022

تضمین از هر چیزی در توافق هسته‌ای مهمتر است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمدصالح جوکار» رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به از سرگیری روند مذاکرات هسته‌ای در وین، اظهار داشت: یکی از موضوعات حائز اهمیت در مذاکرات هسته‌ای امور پادمانی است؛ حرف اول و آخر ما این است که باید ضوابط پادمانی را بپذیرند. اینکه دائما از طریق فشار بر مدیر کل آژانس بخواهند مسائل مختلف علیه کشور ما را به روی میز بگذارند اصلا قابل قبول نیست. پرونده پادمانی باید برای همیشه بسته شود.

وی گفت: بحث دوم، مسئله تحریم‌ها است؛ تحریم‌ها باید به طور کامل برداشته شود. باید به تمام مفادی که در توافقات قبلی بوده عمل کنند. بحث سوم تضمین برای اجرای مفاد این قرارداد است، تضمین از هرچیزی مهم‌تر است. اگر قرار باشد این توافق مزیت اقتصادی برای کشور ما داشته باشد در سایه همین تضمین است. اگر قرار باشد آمریکایی‌ها با بهانه‌های مختلف از دادن تضمین برای اجرای مفاد قرارداد از سوی دولت آینده فرار کنند، ممکن است مجددا کارشکنی گذشته تکرار شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما تجربه کردیم که دموکرات‌ها توافقی انجام دادند، اما جمهوری خواهان زیر آن زدند و حق مسلم ما را زیرپا گذاشتند. ایران تعهدات خود را یک به یک اجرا کرد و هزینه‌های زیادی داد، اما طرف مقابل هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرد. ما در مذاکرات صرفا به دنبال احیای حقوق ملت هستیم و چیزی بیشتر از حقوق خود نمی‌خواهیم.

جوکار در پایان تاکید کرد: طرف‌های مقابل باید بپذیرند که باید امتیاز لازم را بدهند، باید در این دور از مذاکرات منافع ملت ایران تضمین شود. ایران درخواست‌های غیر منطقی ندارد. طرف‌های مقابل باید برای مفاد پیشنهادی در توافق ضمانت اجرایی دهند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار