به روز شده در: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
چاپ هفتم کتاب «سرمشق» خاطرات کوتاه از زندگی جهادی شهید مدافع حرم محسن حججی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
کد خبر: ۵۳۸۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶ - 09August 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، چاپ هفتم کتاب «سرمشق» خاطرات کوتاه از زندگی جهادی شهید مدافع حرم «محسن حججی» توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

شهید حججی را شاید دیده باشی و شاید هم با او زیسته باشی! شاید در مدرسه و کوچه و مسجد کنارت نشسته باشد و لحظاتی را با او سر کرده باشی. محسن در زندگی زمینی‌اش آدم خاصی نبود؛ بچه‌ای بود شرّ و شور. از آن‌ها که می‌خواهند همه چیز را تجربه کنند؛ از آن‌ها که می‌‎خواهند همه چیز را بدانند. آنچه محسن را خاص می‌کند، زندگی جهادی اوست!

زندگی‌ای که پایه‌اش جهاد بود و عمل به تکلیف و جز با خود‌سازی نمی‌توان به آن دست یافت. سرمشق؛ خاطراتی است کوتاه و مستند از زندگی جهادی شهید حججی برای جوانان ایرانی.

این کتاب در چهار فصل خودسازی اخلاقی، خودسازی جسمی، خودسازی علمی، بینش و بصیرت سیاسی بر اساس زندگی شهید حججی به رشته تحریر در آمده و توسط انتشارات شهید کاظمی در ۱۹۲صفحه روانه بازار شده است.

کتاب خاطرات و زندگی جهادی شهید حججی روی پله هفتم

در برشی از کتاب می‌خوانیم:
در حلب بودیم. هوا خیلی سرد بود و از بارانی که آمده بود، زمین، گل‌وشل بود. دهلیزی زیر تانک باز شده بود، دقیقاً طرف رانندۀ تانک. هر لحظه ممکن بود تانک مورد اصابت موشک قرار بگیرد. محسن گفت: «این تانک بیت‌الماله! » در آن سرما و گل‌ولای رفت زیر تانک؛ دهلیز را تعمیر کرد و بست.

علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند از طریق سایت nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار