به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۸
معاون دفتر رئیس‌جمهور:
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور با رد برخی گمانه زنی‌های رسانه‌ای در مورد نهایی شدن تصمیم ایران درباره پیشنهاد اروپا در مذاکرات وین، تاکید کرد که بررسی پیشنهاد‌ها ادامه دارد.
کد خبر: ۵۳۹۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰ - 12August 2022
بررسی پیشنهادها درباره مذاکرات وین ادامه داردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در توئیتی نوشت: طبعا من نمی‌توانم درباره محتوا یا صحت متن منتشر شده اخیر در رسانه‌ها درباره مسائل پادمانی اظهارنظر کنم، اما اینگونه درز‌های خبری هماهنگ کننده نشان می‌دهد که کدام طرف تحت فشار است و نیازمند به توافق فوری است. بررسی‌ها ادامه دارد.
 
اخیرا در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی اخباری درباره مسائل پادمانی و متن پیشنهادی توافق منتشر شد.
 
در همین رابطه روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده پیش نویس متن مذاکرات هسته‌ای را دیده که در آن دیپلمات‌های اروپایی در آخرین دور گفتگو‌های وین، امتیازات جدیدی را به تهران پیشنهاد کرده‌اند تا طرفین بتوانند با یکدیگر به توافق برسند. 
 
این روزنامه همچنین ادعا کرده در پیش‌نویس از ایران خواسته شده تا به پرسش‌های آژانس با هدف شفاف‌سازی پاسخ دهد و به «پرداختن به نگرانی‌های آژانس، پیش از اجرایی شدن برجام» موافقت کند. 
 
در برخی رسانه‌ها نیز گفته شده این پیش نویس متن نهایی توافق هسته‌ای بوده و درباره تمام موضوعات قابل مذاکره، گفتگو شده است. 
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها