به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
معاون اشتغال کمیته امداد در گفت‌وگو با دفاع‌پرس خبر داد؛
فیروزآبادی از ایجاد ۵۵ هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف در چهارماهه سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۵۴۰۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۷ - 18August 2022

ایجاد ۵۵ هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در چهارماهه سال جاریمرتضی فیروزآبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، با اشاره به برنامه این نهاد برای ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جاری اظهار داشت: در چهارماهه نخست امسال ۵۵ هزار شغل برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت دو هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی شبکه بانکی به طرح‌های اشتغال مددجویان اختصاص یافته است، افزود: بانک‌های عامل در نیمه خرداد اعتبارات مربوط به اشتغال کمیته امداد را به استان‌ها ابلاغ کردند که امیدواریم تخصیص این تسهیلات با سرعت بیشتری انجام شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با تشریح جامعه هدف برنامه اشتغال این نهاد، گفت: ۵۰ درصد مشاغل برای مددجویان و فرزندان آن‌ها و ۵۰ درصد برای نیازمندان و بیکاران خارج از حمایت امداد پیش‌بینی شده است.

فیروزآبادی بر توسعه آموزش‌های مهارتی برای متقاضیان طرح‌های اشتغال تاکید کرد و گفت: امسال ۵۰ هزار نفر از آموزش‌های مهارتی برای کسب و کار برخوردار می‌شوند.

وی توجه به بازار فروش محصولات مددجویان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در همین راستا کمیته امداد از طریق برگزاری نمایشگاه‌های عرضه محصولات و خرید تضمینی، از تولیدات مددجویان حمایت می‌کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار