به روز شده در: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۴
نیرو‌های واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان یک تبعه سوری را که برای سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) جاسوسی می‌کرد، بازداشت کردند.
کد خبر: ۵۴۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸ - 10September 2022

بازداشت پزشک سوری به اتهام جاسوسی برای موسادبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، روزنامه الاخبار امروز نوشت: نیرو‌های واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان یک تبعه سوری را که برای سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) جاسوسی می‌کرد، بازداشت کردند.

این تبعه سوری پزشک بیمارستانی در استکهلم سوئد است که ماه اوت گذشته از طریق فرودگاه بیروت، وارد لبنان شده بود.

این پزشک سوری که گفته می‌شود برادران خود را نیز به همکاری با موساد تشویق می‌کرده است. پس از آن تحت پیگرد قرار گرفت که افسران واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان صفحات کاربری افسران موساد در فضای مجازی را مورد بررسی قرار دادند. این افسران صهیونیست از طریق این حساب‌ها با مزدوران و جاسوسانی که در گذشته بازداشت شده اند، ارتباط برقرار می‌کردند.

طی پیگیری به عمل آمده، فرد خاصی شناسایی شد که از شماره تلفن‌های سوری و سوئدی استفاده می‌کرده و طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ با موساد ارتباط داشته است. بعد‌ها مشخص شد که این شماره‌ها در فرودگاه بین المللی بیروت نیز فعال بوده است، امری که در نهایت موجب ردیابی و شناسایی این عامل جاسوسی شد.

بنابر اعلام منابع لبنانی، این پزشک از طریق هوایی سوئد به بیروت سفر می‌کرده و سپس از راه زمینی رهسپار سوریه می‌شده است و در طول این سفر‌ها برای موساد جاسوسی می‌کرده است.

واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان، دستگاه قضائی لبنان را در جریان این امر قرار داد و پس از آن از نهاد امنیت سفارت خانه‌ها خواسته شد تا وی را در هنگام ترک کردن فرودگاه بیروت دستگیر کنند. این شخص سوری که در سال ۱۹۹۶ در لاذقیه سوریه به دنیا آمده، پس از بازداشت تحویل واحد اطلاعات دستگاه امنیت داخلی لبنان داده شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار