به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
نماینده مردم در مجلس:
الهیان با بیان اینکه دولت عراق همه امکانات خود را برای مراسم اربعین بسیج کرد، گفت: زائران ایرانی در ایام اربعین شاهد مهمان‌نوازی بسیار خوب مردم و دولت عراق بودند.
کد خبر: ۵۴۶۴۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳ - 21September 2022

دولت عراق همه امکانات خود را برای مراسم اربعین بسیج کرد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «زهره الهیان» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد شکاف بین کشور‌های ایران و عراق در ایام برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی، اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین به عنوان یک رویداد جهانی و بین‌المللی امروز محل تمرکز بسیاری از عاشقان اهل‌بیت (ع) شده است.

وی افزود: این حرکت جهانی موجب پیوند ناگسستنی میان قلوب محبین اهل‌بیت (ع) شده است و از این جهت نقطه تمرکز دشمنان اسلام هم هست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه روابط دیرینه ایران و عراق مربوط به امروز و دیروز نیست، تصریح کرد: پیوند این دو کشور به لحاظ تاریخی و مذهبی عمیق و ناگسستنی است که مشخصاً این روابط با شیطنت‌ها، توطئه‌افکنی و فضاسازی‌های دشمنان تار نخواهد شد.

الهیان با بیان اینکه مهمان نوازی مردم عراق از زائران ایرانی بی‌نظیر بود، اظهار داشت: زائران ایرانی در ایام اربعین شاهد مهمان‌نوازی بسیار خوب مردم و دولت عراق بودند.

وی دلیل اصلی مشکلات بوجود آمده در ورود زائران به عراق را حجم بالای مراجعه زائران به مرز‌ها و نبودن برخی زیرساخت‌های حمل و نقل در عراق دانست و افزود: مقامات عراقی همکاری لازم را با طرف ایرانی برای رفع این مشکلات داشتند و همه امکانات خود را جهت هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن این مراسم معنوی بسیج کردند که جای تشکر دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: نیاز است جهت افزایش رضایمندی زائران اربعین حسینی در سال‌های آتی تدابیر ویژه‌ای برای فراهم کردن زیرساخت‌های حمل و نقل در کشور عراق اتخاذ شود.

الهیان در پاسخ به این سوال که چرا تعمیق روابط ایران و عراق منجر به عصبانت دشمنان و ضدانقلاب می‌شود؟ گفت: کشور عراق با توجه به ظرفیتی که به لحاظ جغرافیای سیاسی و همچنین منابع نفتی دارد همواره مطمع نظر کشور‌هایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و به همین جهت ارتباط و تعامل ایران و عراق هیچ‌گاه مورد نظر دشمنان اسلام نبوده است.

وی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به ظرفیت‌ها و منابع انرژی عراق چشم دارند که این ارتباط عمیق ایران و عراق مانع منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه خواهد شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار