به روز شده در: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷
ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۵۰ مرتبه آتش‌بس الحدیده یمن را نقض کرده است.
کد خبر: ۵۴۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲ - 26September 2022

تداوم نقض آتش بس الحدیده توسط ائتلاف سعودیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی همچنان به نقض گسترده آتش بس در الحدیده ادامه می‌دهد. سعودی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کرده‌اند.

این در حالی است که آتش بس در دیگر استان‌های یمن نیز توسط ائتلاف سعودی نقض می‌شود. پیشتر «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با وبگاه العهد به عربستان سعودی درباره ادامه نقض آتش‌بس هشدار داد.

القحوم افزود: نیرو‌های مسلح یمن در برابر این تجاوزات هرگز دست بسته باقی نخواهند ماند و در پاسخ به نقض مکرر آتش بس از سوی عربستان گزینه‌های بسیاری را در اختیار دارند. القحوم افزود: نیرو‌های مسلح یمن نوعی سلاح راهبردی را ساخته‌اند که در صورت ادامه تجاوزات امکان استفاده از آن علیه عربستان سعودی وجود دارد.

عضو دفتر سیاسی انصارالله تصریح کرد: ائتلاف تجاوز از ابتدا به آتش بس پایبند نبودند و همواره آن را نقض می‌کردند. آتش بس اساساً برای موضوعات بشردوستانه برقرار شد، اما عربستان سعودی در همه مسائل مانع تراشی کرده و از به ثمر نشستن تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار