به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
نماینده مردم در مجلس:
حجت‌الاسلام ذاکر گفت: با تفکیک وزارت صمت می‌توان برخی از مشکلات را حل کرد، بهره‌وری و نظارت را بهبود بخشید و در مقابل گرانی‌ها ایستاد. این اقدام، کارشناسی شده است.
کد خبر: ۵۴۸۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲ - 02October 2022

تفکیک وزارت صمت می‌تواند راهگشای مشکلات باشد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید سلمان ذاکر» نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در رابطه با تفکیک و جداسازی وزارت‌خانه‌های مختلف و تناقض این موضوع با سیاست کوچک‌سازی دولت، اظهار داشت: کوچک‌سازی دولت برای تسلط بر امورات است تا با کاهش هزینه‌ها، بتوانیم بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم. وقتی بهره‌وری اتفاق نمی‌افتد، وقتی تسلط بر امورات اقتصادی حاصل نمی‌شود، وقتی که نمی‌توانیم تورم را کنترل کنیم و وضعیت واردات و صادرات قابل کنترل نیست، قطعاً قانون باید به این وضع رسیدگی کند و اصلاح لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه گاهی برای رسیدگی به برخی مسائل چندین مرجع و وزارت‌خانه مسئول هستند، بیان کرد: با تفکیک و جداسازی می‌شود برخی از این مشکلات را حل کرد، می‌توان بهره‌وری و نظارت را تا حدی بهبود بخشید و در مقابل مسیر گرانی‌ها ایستادگی کرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تفکیک وزارت صمت، تأکید کرد: تفکیک وزارت‌خانه‌ها کاری کارشناسی شده است و از ابتدا معتقد بودم که باید این تفکیک‌ها اتفاق می‌افتاد چراکه به نظر می‌رسد بهترین راهگشا در شرایط فعلی همین اقدام است.

حجت‌الاسلام ذاکر عنوان کرد: وقتی کاری خارج از توان افراد باشد، تکلیف برداشته می‌شود؛ آنچنانکه که خداوند نیز می‌گوید اگر انجام کاری از طاقت و توان خارج باشد دیگر تکلیف نیست. ما در اجرای یک سیاست همچون کوچک‌سازی دولت باید وضع کشور، دنیا و مطالبات مردم را در نظر بگیریم و با توجه به همه این مسائل تصمیم‌گیری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت راه و شهرسازی نیز تفکیک خواهد شد؟، عنوان کرد: بعید می‌دانم تفکیک درباره این وزارتخانه اتفاق بیفتد؛ اما به نظر می‌رسد باید امور جوانان از ذیل وزارت ورزش خارج شود چراکه به طور محسوسی این حوزه در حاشیه بحث ورزش قرار گرفته است. حوزه جوانان از مسکن و اشتغال گرفته تا تحصیل و ازدواج، حوزه گسترده‌ای است که نیاز به رسیدگی ویژه، مستقل و جدی دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان کلید اصلی رشد و توسعه و بالندگی کشور هستند؛ اما امروز در وزارت ورزش و جوانان بیشتر شاهد ابعاد و وجوه ورزشی هستیم و معاونت‌های دیگر در حاشیه قرار گرفته اند، این در حالی است که اگر چنین رویکردی ادامه یابد زحمات ما را به هدر خواهد داد.

منبع: مهر

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها