به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با جمعی از مسئولان وزارت علوم و دانشگاه شریف:
رئیس جمهور گفت: آمریکا، منافقین و سایر دشمنان کشور تلاش کردند در ظرف دانشگاه شریف اهداف ضدایرانی و ضدانقلابی خود را پیگیری کنند.
کد خبر: ۵۴۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱ - 06October 2022

ساز و کار‌های داخل دانشگاه برای تأمین نظم و امنیت دانشگاه، کفایت لازم را دارد/ نباید اعتبار علمی و خوش نامی دانشگاه شریف، با رفتار‌های تحمیلی از بیرون دانشگاه، مخدوش شود/ ضدانقلاب و منافقین تلاش کردند از ظرف دانشگاه شریف اهداف خود را پیگیری کنندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور در نشستی که امروز (پنج‌شنبه) با حضور «محمدعلی زلفی‌گل» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مسئولان دانشگاه شریف برگزار شد، به بررسی ابعاد حوادث هفته جاری در دانشگاه شریف پرداخت.

حجت‌الاسلام رئیسی در این نشست با اشاره به حرمت دانشگاه و محیط علم و آرمانخواهی، اظهار داشت: هیچ شخصی مجاز به شکستن حرمت این فضای مقدس نیست و همه از مسئولان تا اساتید و دانشجویان مکلفند برای حفظ تقدس و حرمت این محیط تلاش کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دانشگاه شریف جزء نماد‌ها و پیشران‌های علم و پیشرفت کشور است، گفت: نباید اجازه داد قداست علمی و اخلاقی و اعتبار و خوش نامی جامعه نخبگی این دانشگاه با برخی رفتار‌های تحمیلی از بیرون دانشگاه مخدوش شود. مطمئن هستیم شریفی‌ها اجازه نمی‌دهند که بدخواهان و منافقین، شرافت این دانشگاه را مخدوش کنند و قطعاً شریف با شرافت باقی خواهد ماند.

وی افزود: آمریکا، منافقین و سایر دشمنان کشور تلاش کردند در ظرف دانشگاه شریف اهداف ضدایرانی و ضدانقلابی خود را پیگیری کنند؛ اما آگاهی اساتید و دانشجویان نجیب این دانشگاه مانع از آن می‌شود که این تلاش‌ها به حساب دانشگاه شریف گذاشته شود.

حجت‌الاسلام رئیسی محیط دانشگاه را بهترین محیط برای تبادل آراء، گفت‌وگو و مباحثه پیرامون مباحث مهم جامعه و مسائل اولویت‌دار کشور برشمرد و از مسئولان دانشگاه‌ها و اساتید و دانشجویان خواست تا با مسئولیت‌پذیری، تلاش برخی جریانات را برای انحراف این فضا به محیطی برای وهن دانشگاه خنثی کنند.

رئیس‌ جمهور در این جلسه گفت: معتقدم ساز و کار‌های داخل دانشگاه برای تأمین نظم و امنیت دانشگاه کفایت لازم را دارد و همگان باید به رعایت حریم دانشگاه پایبند باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان این جلسه با توجه به گزارش‌های ارائه شده در خصوص وقایع اخیر، نهاد‌های مسئول را مأمور کرد با محوریت وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن پیگیری موضوع، اقدامات لازم را برای رفع موانع و تسهیل انجام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه به عمل آورند.

در این نشست که در دفتر رئیس‌ جمهور برگزار شد، مسئولان دانشگاه شریف به ارائه گزارشی از حوادث پیش آمده در این دانشگاه پرداختند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار