به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
وزارت دفاع روسیه:
وزارت دفاع روسیه امروز با صدور بیانیه‌ای با اعلام آزادسازی «زایتسوو» در دونتسک خبر داد که بیش از ۱۲۰ نظامی اوکراینی طی شبانه روز گذشته در جریان درگیری‌ها کشته شدند.
کد خبر: ۵۴۹۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴ - 06October 2022

بعد از کشته شدن ۱۲۰ نظامی اوکراینی «زایتسوو» در دونتسک آزاد شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در ادامه عملیات ویژه نظامی روسیه، شهرک «زایتسوو» (Zaitsevo) در دونتسک آزاد شد؛ همچنین بیش از ۱۲۰ نظامی اوکراینی نیز طی شبانه‌روز گذشته در جریان درگیری‌ها کشته شدند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این‌خصوص آمده است: تمامی حملات ارتش اوکراین به مواضع روسیه نیز خنثی شده است. حمله نیرو‌های کی‌یف به ارتش مسکو نزدیک کوپیانسک و جمهوری دونتسک به کشته شدن بیش از ۱۰ سرباز اوکراینی و انهدام ۳۱ خودروی زرهی شد، منتعی شد.

بیانیه مذکور اضافه می‌کند: عملیات نیرو‌های متحد به آزادسازی زایتسوو در جمهوری دموکراتیک دونتسک منجر شد. حملات انجام شده توسط نیرو‌های هوافضای روسیه در دونستک منجر به از بین رفتن ۶۰ سرباز، ۲ تانک و پنج وسیله نقلیه موتوری اوکراین شده است. هوافضای روسیه، واحد موشکی و توپخانه عملیاتی - تاکتیکی و ارتش، ۹ پایگاه فرماندهی نیرو‌های مسلح و همچنین ۶۳ یگان توپخانه و ۱۷۳ منطقه تمرکز نیروی انسانی و تجهیزات نظامی را در مواضع شلیک خود منهدم کرده اند.

این بیانیه به نقل از وزارت دفاع روسیه تأکید می‌کند: ۲ گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی با آتش توپخانه روسیه در منطقه خارکیف منهدم شدند. نیرو‌های هوافضای روسیه ۲ هواپیمای نیروی هوایی اوکراین را سرنگون کردند. تأسیسات پدافند هوایی روسیه ۹ پهپاد اوکراینی را نیز در ۲۴ ساعت اخیر ساقط کردند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها