به روز شده در: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷
قاضی‌زاده هاشمی در جریان سفر به مشهد مقدس با خانواده‌های معظم شهید «رسول دوست‌محمدی» و همچنین «مهرداد افجنگی» کادر سازمان انتظامی که در جریان اغتشاشات اخیر مجروح شده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۵۴۹۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰ - 07October 2022

دیدار قاضی زاده هاشمی با خانواده‌های شهید و مجروح اغتشاشات اخیر در مشهدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌‎پرس، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز گذشته (پنجشنبه) در جریان سفر به مشهد مقدس با خانواده‌های معظم شهید «رسول دوست محمدی» و همچنین «مهرداد افجنگی» کادر سازمان انتظامی که در جریان اغتشاشات اخیر مجروح شده است، دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با مادر، همسر، خواهران و فرزندان شهید «رسول دوست محمدی» دیدار کرد و مشکلات این خانواده را مورد بررسی قرار داد.

معاون رئیس جمهوری ضمن دعوت این خانواده به صبر و شکیبایی گفت: شهدا برای شهادت انتخاب می‌شوند، اینکه فردی به صورت خود جوش و داوطلبانه سال‌ها برای حفظ حجاب و عفاف فعالیت می‌کرده و جانش را در دفاع از خیمه امام حسین (ع) فدا کرده، یقین بدانید، انتخاب شده است.

وی تأکید کرد: باید زندگی ضاربان را نیز بررسی کنیم، وقتی زندگی ضارب شهید اصلانی بررسی شد، پر از پیچ‌وخم‌های خطرناک بود و از آن سمت هم شیاطین افراد مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند که عامل شهادت شهدا شوند و این افراد به معنای واقعی بیچاره هستند.

قاضی‌زاده هاشمی فرزندان شهید را مورد تفقد و دلجویی قرار دارد و گفت: مراحل اداری تکمیل پرونده شهید در حال طی شدن است و این خانواده همانند سایر خانواده شهدای حوادث تروریستی خدمات خود را از بنیاد دریافت خواهند کرد.

حجت‌الاسلام مهدی حسن‌زاده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در این دیدار نحوه شهادت «رسول دوست محمدی» را تشریح کرد و گفت: شهید متوجه می‌شود که اغتشاشگران قصد حمله به موکب امام حسین (ع) را دارند، که مانع آتش زدن موکب می‌شود، یکی از اغتشاشگران با چاقوی بزرگ، یک ضربه محکم به قلب شهید وارد می‌کند و «رسول دوست محمدی» به علت عمق جراحات در همان لحظه به مقام رفیع شهادت نائل می‌آید.

شهید مدافع امنیت «رسول دوست محمدی» فرزند محمد متولد ۳۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ در مشهد چشم به جهان گشود و در درگیری‌های اغتشاشگران ۳۰ شهریور در مشهد به فیض شهادت نائل آمد، از این شهید والامقام دو فرزند به نام‌های «امیرعلی» و «ریحانه» به یادگار مانده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین به دیدار «مهرداد افجنگی» که در بیمارستان ثامن‌الائمه بستری است رفت و ضمن بررسی روند درمانی ایشان گفت: سوختگی از بیماری‌های مدت‌دار است و تا بهبودی کامل زمان خواهد برد، اما روحیه شما قابل تحسین است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: پس از بهبودی وضعیت از کار افتادگی و مجروحیت شما بررسی و مطابق قوانین و مقررات درصد جانبازی تعیین می‌شود و امیدواریم که سلامتی کامل را به دست آورید و در همین مسیر به مردم خدمت کنید.

«مهرداد افجنگی» در این دیدار نحوه مجروحیت خود را تشریح کرد و گفت: من عضو گروه امداد نیروی انتظامی هستم. در روز بروز مجروحیت اغتشاشگران روی زمین بنزین ریخته بودند و موتور واژگون شد، پس از آن یکی از اغتشاشگران آتش را روشن کرد. رفتار و اعمال اغتشاشگران اصلاً شبیه اعتراض نبود، آن‌ها مستقیماً به مردم عادی و رهگذران حمله می‌کردند که ما وقتی خواستیم از این موضوع جلوگیری کنیم، این اتفاق رخ داد.

در این دیدار‌ها قاضی‌زاده هاشمی با اهدای یک جلد کلام الله مجید، لوح سپاس و شاخه‌های گل از شکیبایی این عزیزان تجلیل و قدردانی کرد.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار