معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش:

«هوش مصنوعی» از اولویت‌های نیروی هوایی است

امیر سرتیپ طالب‌زاده با تأکید بر لزوم رفع گلوگاه‌های نیروی هوایی ارتش گفت: هوش مصنوعی یکی از اولویت‌های تحقیقاتی و عملیاتی نیروی هوایی است.
کد خبر: ۵۵۰۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹ - 15October 2022

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «علی‌اکبر طالب‌زاده» معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش در جمع اساتید و نخبگان دانشگاه علوم فنون هوایی شهید ستاری، اظهار داشت: دانشگاه شهید ستاری یکی از مراکز توسعه و پیشرفت علم فناوری و مغز متفکر و مرجع علم هوانوردی در کشور است.

امیر طالب‌زاده افزود: هوش مصنوعی یکی از اولویت‌های تحقیقاتی و عملیاتی نیروی هوایی است‌ و نیازهای امروز می‌طلبد که پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی در این حوزه به سمت عملیاتی شدن بروند.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت علم در دنیا و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری سلامی ایران، نیروی هوایی ارتش به‌عنوان یک بازوی بازدارنده باید حرکت شتابان خود را با قدرت در لبه دانش و همزمان با تکنولوژی روز دنیا با سرعت ادامه دهد؛ این یکی از انتظارات فرماندهی معظم کل قوا از نیروهای علمی و تحقیقاتی شاغل در نیروهای مسلح است.

سرتیپ طالب‌زاده افزود: نخبگان و صنعتگران نیروی هوایی با توجه به مشکلات موجود و همچنین تحریم‌های ظالمانه، برای تهیه محصولات مورد نیاز و رفع گلوگاه‌های نیرو با دقت و سرعت در حال تلاش، پیشرفت و قدم نهادن به سمت جلو هستند.

وی با ابراز خرسندی از وضعیت کنونی دانشگاه شهید ستاری به خاطر ایجاد زمینه‌های فناوری و پژوهشی تصریح کرد: انتظار این است که دانشگاه شهید ستاری برای رسیدن به موفقیت‌های بیشتر تلاش خود را به صورت شبانه‌روزی ادامه دهد و نخبگان این دانشگاه نیز باید بکوشند تا نیروی هوایی را به یک نیروی دانشمند برساند.

در این نشست، امير سرتیپ دوم مروی نام، فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری ضمن ارائه گزارش از روند پژوهشی و تحقیقاتی هوش مصنوعی و میزان پیشرفت چشمگیر در انجام پروژه‌ها از حمایت‌های فرماندهی و معاونين این نیرو تشکر کرد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار