فرمانده کل سپاه:‌

می‌توانیم آواکس‌های آمریکایی را مورد هدف قرار دهیم/ سپاه به آموزش‌وپرورش در مقابله با فرهنگ غرب کمک می‌کند

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا صحنه نبرد به مدارس کشیده شود، گفت: می‌توانیم آواکس‌های آمریکایی را مورد هدف قرار دهیم؛ چون این علم از چشمه‌های جوشان قدرت و با توانمندی جوانان تحصیل‌کرده همین کشور به‌وجود آمده است.
کد خبر: ۵۵۰۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰ - 16October 2022

می‌توانیم آواکس‌های آمریکایی را مورد هدف قرار دهیم/سپاه آموزش‌وپرورش را برای مقابله با فرهنگ غرب کمک می‌کندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سراسری جهاد تبیین و آگاه‌سازی ویژه افسران سپاه پیشرفت کشور و پایه‌ریزان تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه رجعت به ایران برای آمریکایی‌ها نقطه مرجعیت جهانی است، اظهار داشت: معلمان در قلب نبرد پیچیده دشمن ایستاده‌اند و نقشی تعیین‌کننده دارند.

سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با پیروزی خود شکست مهلکی به آمریکا وارد کرد، افزود: مردان و زنانی که تعیین‌کننده نبرد نهایی هستند، معلمان هستند؛ یعنی آموزش‌وپرورش ما در قلب این نبرد ایستاده است؛ زیرا دشمن که همه زوایای تهاجم را از ایجاد جنگ، تحریم، پدیده تکفیر، انزوابخشی سیاسی و… را تجربه کرده است و با شکست مواجه شده است، امروز میدان جدیدی را برای تاخت‌ و تاز فرهنگی، سیاسی و امنیتی گشوده است که پیچیده‌ترین و مرموزترین میدان نبرد است و دشمن در آن حضور جدی و سنگین دارد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آنچه امروز جریان دارد، محصول شکست‌های پی‌درپی آمریکا است؛ زیرا با سقوط نظام شاهنشاهی، تکیه‌گاه اصلی اجرای سیاست‌های آمریکا از میدان خارج شد و بخش عمده‌ای از سیاست‌های آمریکا در منطقه و جهان ابتر ماند.

وی با اشاره به دشمنی‌های آمریکا در مورد نظام اسلامی بیان کرد: آمریکا با شروع جنگ خواست به جهان ثابت کند که هیچ نظام و کشوری نمی‌تواند از دایره آن‌ها خارج شود؛ لذا دشمنی‌های خود را با انقلاب اسلامی برای تحت سیطره قرار دادن انقلاب آغاز کرد.

سردار سلامی ادامه داد: تسخیر سفارت آمریکا و حمله به طبس ازجمله شکست‌های آمریکا بود. رجعت به ایران برای آمریکایی‌ها نقطه مرجعیت جهانی سیاست‌های آن‌ها است و ایران پایانه مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا در منطقه است. آمریکا مدام در تغییر راهبرد سیاست‌های خود در مورد ایران است و پس از انقلاب اسلامی و شکست در طبس، با همکاری عراق به کشور ما حمله کردند و جمهوری اسلامی ایران درحالی‌که در دوره ابتدایی و طفولیت خود بود به آن حمله شد؛ اما با هدایت داهیانه امام خمینی (ره) و حمایت مردم توانستیم در جنگ پیروز شویم و در شرایطی که همه کشور‌ها در جنگ با تحلیل و فرسایش مواجه می‌شوند، انقلاب اسلامی دستاورد‌های نظامی داشت و مجدداً باعث شدیم تا اعتبار قدرت آمریکا در جهان شکسته شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قدرت انقلاب محدوده وسیعی از جهان را تحت تأثیر قرار داد و باعث کاهش قدرت آمریکا در جهان شد، عنوان کرد: در دوران کلینتون با تئوری مهار دوگانه درصدد ایجاد محدودیت برای کشور ما برآمدند و پس‌ از آن تهاجم فرهنگی، تحریم اقتصادی، ترور و خرابکاری و انتشار پدیده تکفیر و داعش را آغاز کردند؛ اما انقلاب اسلامی از هر فرصت تهدید یک فرصت ساخت؛ زیرا انقلاب ما بدون یک دشمن قدرتمند پیشرفت نمی‌کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما به دلیل داشتن چهار عامل به موفقیت رسید، افزود: رهبر بزرگ، مکتب بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ چهار عامل موفقیت انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی رهبر بزرگی دارد و با وجود رهبر بزرگ، ملت هم بزرگ شد. در دوران رژیم پهلوی، بزرگ‌ترین افتخار شاه ترسیم مدلی از حکومت بود که مطلوب آمریکا باشد و آن‌ها قلمرو پیشرفت کشور را تعیین می‌کردند و اجازه ورود ما به دانش‌های هسته‌ای، هوافضا، فناوری بیوتکنولوژی و های‎تک را نمی‌دادند؛ درحالی‌که جمهوری اسلامی انشاء قدرت و استقلال می‌کند تا فرزندان ما خودشان فکر کنند و بسازند و خودشان را کوچک نبینند و همه این‌ها به دلیل داشتن رهبری بزرگ است که ملت را بدین‌سان بزرگ و مفتخر کرده است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: شکست‌های آمریکا باعث شد تا محاسبات جهانی نسبت به ظرفیت آمریکا تغییر کند و این، کار انقلاب اسلامی بود که آمریکا را از حجم فضای روانی که از قدرت آمریکا ساخته‌ شده بود به حجم فضای واقعی بشناسد و همه فهمیدند که می‌توان مستقل از آمریکا عمل کرد و اعتبار قدرت آمریکا در جهان شکست؛ لذا تمام طرح‌های آمریکا در منطقه فروریخت و آمریکایی‌ها همه شکست‌ها را مرتبط با انقلاب اسلامی می‌دانند.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: با وجود اینکه آمریکایی‌ها با قدرت نظامی عراق را فتح کردند، اما انقلاب اسلامی اقدام به دولت‌سازی کرد و همین‌‌طور طرحشان برای ملت‌سازی افغانستان شکست خورد.

سردار سلامی گفت: آمریکایی‌ها در تحریم نفتی ما شکست خوردند؛ زیرا نشان دادیم که اگر کسی جلوی شریان‌های اقتصادی ما را بگیرد، ما هم جلوی فعالیت‌های آنان را می‌گیریم؛ لذا به اهداف خود در حوزه تحریم نرسیدند.

وی با اشاره به طرح‌های عمرانی که در سطح ملی در حال اجراست، افزود: در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حال حاضر ۴۰۰ طرح زیربنایی در کشور داریم که این طرح‌ها تحول عظیمی در کشور ایجاد خواهد کرد. در ساخت توربین‌ها در زمره پنج کشور جهان هستیم و موشک‌های بالستیک ما با هشت برابر سرعت صوت می‌تواند شناور در حال حرکت را هدف‌گیری کند که معدود کشور‌هایی در دنیا این تکنولوژی را دارند و به همین علت ناو‌های آمریکایی‌ها در منطقه خلیج‌ فارس حضور ندارند، یا آواکس‌های آمریکایی را می‌توانیم مورد هدف قرار دهیم و این علوم همه از چشمه‌های جوشان قدرت و با توانمندی جوانان تحصیل‌کرده همین کشور ساخته شده است که تعلیم‌‌یافته‌های مدارس آموزش‌وپرورش است و در اصل، این ساخته‌ها حاصل تلاش‌ها و کوشش معلمان کشور است.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: در حال حاضر ته‌مانده‌ای از آمریکایی‌ها در منطقه باقی مانده است و این موضوع باعث غم و افسردگی آمریکایی‌ها شده است. تحریم از نظر آمریکایی نسخه تسلیم کشور‌ها بود و آن کشوری که می‌خواست تمام جهان اسلام را در اختیار داشته باشد، امروز در وضعیت ضعف و سرخوردگی قرار گرفته است و به همین علت، اغتشاشات مسیری از اتاق‌های فکر راهبردی آمریکا و انگلیس است که تا کلاس‌های درس ما امتداد پیدا کرده است.

سرلشکر سلامی با اشاره به اهمیت مدرسه و دانش‌آموز بیان کرد: هر مدرسه یک دنیاست و آن مدرسه به‌ اندازه وسعت آرزو‌های دانش‌آموزان آن مدرسه بزرگ است. مدرسه جهانی در درون خود دارد و معلمان هم سازنده باور و اعتقاد جامعه هستند.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور گفت: امروز تلاش آمریکایی‌ها این است که صحنه نبرد به مدارس کشیده شود؛ زیرا با دانش آموزان نمی‌توان هیچ برخوردی کرد. دشمن به دنبال بی‌هویت کردن جوانان ما است. هرچه فاصله جوامع از نظر فرهنگی از فرهنگ آمریکایی بیشتر باشد، شدت این تهاجم قوی‌تر خواهد بود و هرچه تفاضل ارزش‌های ما با ارزش‌های آمریکایی بیشتر باشد، موج آن تهاجم بیشتر است.

سردار سلامی ادامه داد: جوانان و نوجوانان آمریکایی از هویت تهی هستند و به همین علت دومین عامل مرگ در آمریکا، خودکشی جوانان و نوجوانان در آن کشور است و این نشان از ضعف نظام تعلیم و تربیت آمریکاست. آن‌ها می‌خواهند همین کار را امروز با دانش‌آموز و جوانان ما انجام دهند؛ لذا باید اخلاق، معرفت و انضباط را به دانش آموزان یاد دهیم. محیط آموزش‌وپرورش اول محیط تربیت است و فقط نباید علوم حرفه‌ای و دانش‌های تجربی منتقل شود و معلمان ما باید برای دانش‌آموزان الگوسازی کنند. محیط‌های مدارس باید برای هر دانش‌آموز قطب‌نمای اخلاقی داشته باشد تا اجازه ندهد آنان از مسیر درست خارج شوند. می‌توانیم با یک دلسوزی ساده تمامی اضطراب‌های دانش‌آموز را تخلیه کنیم. اگر ارزش‌های مدرسه با خانواده تفاوت داشته باشد، نوجوان دچار تنش می‌شود و شورش می‌کند.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: با مدل گذشته به دنبال تربیت دانش‌آموزان نرویم. شریف‌ترین و محترم‌ترین و آینده‌سازترین شغل معلمی است؛ معلمان، مدیران و اولیا سه رکن اصلی تربیت هستند و برداشتن روسری آغازی است برای انتهای نابود کردن انسان و این طوفان سیاه در حال انتقال به شرق است؛ لذا باید سد‌های دفاعی را تشکیل دهیم و ما هم تمام بضاعت خود را در اختیار آموزش‌وپرورش قرار می‌دهیم تا دانش‌آموزان ما دچار خودباختگی در برابر فرهنگ غرب نشوند و زندگی سالم و مطهر داشته باشند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها از برداشتن روسری شروع می‌کنند و کار را به‌جایی پیش می‌برند تا مناسبات و سبک زندگی ما تماماً مانند غربی‌ها شود و این پیکار تلخ غرب به ما نشان داد که باید بیش از گذشته به فکر نوجوانان و جوانانمان باشیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها