هشدار فرمانده کل سپاه به رژیم سعودی

سرلشکر سلامی با اشاره به شیطنت‌های رسانه‌های وابسته به رژیم سعودی، به این رژیم هشدار داد و گفت: مراقب رفتارتان باشید و رسانه‌هایتان را کنترل کنید؛ وگرنه دود آن به چشم شما خواهد رفت.
کد خبر: ۵۵۰۸۰۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ - 17October 2022

آل سعود مراقب رفتار خود باشد و رسانه‌هایش را کنترل کندبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز (دوشنبه) در رزمایش بزرگ اقتدار نیروی زمینی سپاه در منطقه ارس اظهار داشت: این رزمایش اقتدار که توسط نیروی زمینی قدرتمند ما طراحی و از امروز اجرای آن شروع شده، برای آن است که نشان دهیم ما برای امنیت مردمانمان به آب و آتش می‌زنیم.

سردار سلامی افزود: ایران سرزمین امن است و مرزهایش هم امن است. ما به همسایگانمان این پیام‌ها را داریم. مشی ما با همه همسایگانمان دوستی و برادری است و این اصل مشی و سیاست اصولی ماست، مادامی که همسایگان و یا دیگران نخواهند علیه ملت ایران توطئه یا دشمنی کنند؛ در غیر این‌صورت مشی ما تغییر پیدا خواهد کرد.

وی افزود: تا زمانی که هر کشور و قدرتی با ما در تعامل و در همزیستی مسالمت‌آمیز، در تعامل صحیح سیاسی، اقتصادی و امنیتی است ما با او دوست و برادریم. ما دوست داریم که همسایگان ما هم با همدیگر مسائلشان را از طریق روش‌های غیرتهاجم، غیرجنگی و غیرنظامی و از طریق تعامل سیاسی حل کنند؛ چون ما در این منطقه صاحب منفعتیم و گاهی اگر تغییری در گوشه‌ای از این منطقه اتفاق بیفتد، قطعاً منافع ملی ما به خطر می‌افتد که در آن‌صورت ما بی‌طرف نیستیم و از منافع حیاتی خود دفاع می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اما تأکیدمان به همسایگان این است که از راه گفت‌وگو مسائل را حل کنند و به راهکار‌های دیگری غیر از آن روی نیاورند. ما از مرزهایمان، منافع‌مان و امنیت‌مان دفاع می‌کنیم و این برای ما یک اصل است. خط قرمز ما آن است که چیزی تغییر نکند و همه چیز بر اساس حق حاکمیت و به رسمیت شناختن تمامیت ارضی کشور‌های همسایه دیده شود. این برای ما مهم است. منطق سیاسی و روابط بین‌الملل و قواعد حقوقی هم همین را بیان می‌کند.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: در بعضی از کشور‌های جنوبیِ ما و هم‌چنین در برخی کشور‌های در غرب و شمالِ کشور ما صهیونیست‌ها نفوذ کرده‌اند و ممکن است همسایگان ما بگویند که این حضور اسرائیلی‌ها خطری برای امنیت ما ندارد؛ اما سرشت اسرائیل ایجاد ناامنی است؛ لذا به کشور‌های همسایه توصیه می‌کنیم که اسرائیل را به سرزمین‌های اسلامی راه ندهند؛ زیرا آن‌ها به‌دنبال توسعه ناامنی هستند.

وی سپس به رژیم سعودی هشدار داد و گفت: یک سفارش به رژیم آل‌ سعود دارم که با بنگاه‌های سخن‌پراکنی و رسانه‌هایی که فقط شیطنت ترویج می‌کنند، آشکارا به دنبال تحریک جوانان ما هستند؛ هشدار می‌دهم مراقب رفتارتان باشید و این رسانه‌ها را کنترل کنید؛ وگرنه دود آن به چشم شما خواهد رفت. ما با شما اتمام حجت می‌کنیم. شما از طریق این رسانه‌ها در امور داخلی ما وارد شده‌اید؛ ولی بدانید آسیب‌پذیرید. ما به شما گفتیم تا مراقب باشید.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
پربیننده ها