به روز شده در: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۸
معاون سیاسی وزیر امور خارجه مطرح کرد؛
باقری با بیان اینکه مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر در دیدگاه غربی‌ها اصالت ندارد، بلکه بخشی از جعبه ابزار سیاست خارجی آنها را تشکیل می‌دهد، گفت: هرگاه منافعشان اقتضا کند از تروریسم حمایت کرده و حقوق انسان‌ها را زیر پا می‌گذارند.
کد خبر: ۵۵۷۴۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷ - 22November 2022

باقری: مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر بخشی از جعبه ابزار سیاست خارجی کشورهای غربی استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، سفرا و رؤسای نمایندگی‌های سیاسی کشور‌های عضو آسه‌آن در تهران ظهر روز دوشنبه ۳۰ آبان با «علی باقری» معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار کردند.

در این دیدار که سفرای ویتنام، اندونزی، مالزی و برونئی دارالسلام و کارداران فیلیپین و تایلند حضور داشتند، معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به ظرفیت‌های همکاری بین کشور‌های آسیایی، آسه‌آن را ظرفیت مناسبی برای ارتقای همکاری اقتصادی خواند و اظهار داشت: همکاری‌های اقتصادی، ثبات و صلح منطقه‌ای را نهادینه کرده و زمینه دخالت بیگانگان در امور منطقه‌ای را از بین می‌برد.

باقری با اشاره به رویکرد سیاسی و منفعت طلبانه دولت‌های غربی در موضوعات بین‌المللی اظهار داشت: مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و حمایت از حقوق بشر در دیدگاه غربی‌ها اصالت ندارد، بلکه بخشی از جعبه ابزار سیاست خارجی این کشور‌ها را تشکیل می‌دهد و به همین جهت هرگاه منافع آن‌ها اقتضا کند از تروریسم حمایت می‌کنند و حقوق انسان‌ها را زیر پا خواهند گذاشت.

در این دیدار هر یک از سفرا و کارداران کشور‌های عضو آسه. آن بر توسعه همکاری‌های دو و چندجانبه تأکید کرده و تصریح کردند: ارتقای همکاری‌ها بین اعضای آسه. آن و جمهوری اسلامی ایران منافع بلندمدت دو طرف را پایدار خواهد کرد.

انتهای پیام/۳۷۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها