به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
در تالار اصلی پردیس تئاتر تهران؛
آیین تجلیل از آثار برتر بخش تئاتر صحنه‌ای دومین فصل‌واره فرهنگی هنری ایثار با اهدای ۲۰ تندیس و لوح یادبود شب گذشته در تالار اصلی مجموعه پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
کد خبر: ۵۵۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴ - 28November 2022

برگزیدگان بخش تئاتر صحنه‌ای دومین فصل‌واره فرهنگی هنری ایثار معرفی شدندبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، آیین تجلیل از آثار برتر بخش تئاتر صحنه‌ای دومین فصل‌واره فرهنگی هنری ایثار شب‌ گذشته (یکشنبه) در تالار اصلی مجموعه پردیس تئاتر تهران و با حضور «عباسعلی رضایی» دبیر دومین فصل‌واره فرهنگی هنری ایثار، هیئت داوران، هنرمندان و خالقان آثار در جشنواره برگزار و با اهداء ۲۰ تندیس جشنواره و لوح یادبود از آثار برتر بخش تئاتر صحنه‌ای حوزه ایثار و شهادت تجلیل شد.

«عباسعلی رضایی» دبیر دومین فصل‌واره فرهنگی هنری ایثار در این مراسم با بیان اینکه زبان هنر و رسانه دو عامل مهم و اساسی در راستای جریان تبیین حماسه شهدا و ایثارگران در طول دوران انقلاب است، اظهار داشت: اینکه امروز تولید آثار هنری در حوزه ایثار و شهادت متعلق به یک قشر خاص نیست و همه سلایق و عقیده‌ها تقدس شهدا را درک کردند و با خلق آثار فاخر هنری در تبیین حماسه‌های دوران دفاع مقدس و حواث پس از آن تلاش می‌کنند، قابل تقدیر است.

وی جذابیت و حماسی بودن آثار هنری در این دوره از فصل‌واره را یک ویژگی منحصر به‌ فرد برشمرد و تصریح کرد: نیاز فرهنگی نسل نوجوان و جوان امروز کشور ارائه آثار نو و خلاقانه در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت است و اگر ما غفلت کنیم بدخواهان نظام خوراک فرهنگی مسموم به جوان ما می‌دهد، همه همت کنیم تا این فریضه به بهترین شکل انجام شود و شما هنرمندان سرآمدان این عرصه هستید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در پایان مفهوم شهید و شهادت را به‌عنوان یک گنجینه و ارزش اسلامی فرهنگی در کشور دانست و بر تداوم راه شهیدان تاکید کرد.

مجموعه‌های ناگفته‌های هشت سال زنانگی با موضوع نقش زنان در دوران دفاع مقدس، کوردیناتور، هفت شب و هفت‌روز، شب انار و مجلس شبیه‌خوانی قربانی بر اساس آرای هیئت داوران به‌عنوان آثار برتر معرفی شدند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار