به روز شده در: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹
دادگستری استان مرکزی با اشاره آخرین وضعیت مینا یعقوبی یکی از متهمان پرونده هتک حرمت گلزار شهدای اراک، گفت: متهم به علت برخی مشکلات روحی و روانی قبلی طی مدت بازداشت، دو نوبت اقدام به خودکشی کرد که با هوشیاری مراقبین دچار صدمات جزئی شده و به بیمارستان منتقل و براساس شرایط تا زمان تشکیل دادگاه، با اخذ وثیقه قانونی آزاد شد.
کد خبر: ۵۵۹۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰ - 01December 2022

توضیحات دادگستری در رابطه با پرونده عامل هتک حرمت گلزار شهدای اراکبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، چندی پیش بود که تعدادی از اغتشاشگران اقدام به پرتاب سنگ به سمت گلزار شهدای شهر اراک و هتک حرمت قبور مطهر شهدا کردند که این حرکت هنجارشکنانه و انتشار تصاویر آن موجب تاثر و رنجش مردم و خانواده معظم شهدا شد.

در پی وقوع این هتک حرمت، موضوع به صورت ویژه از سوی دادگستری استان مرکزی پیگیری و در نهایت عاملان این بی‌حرمتی دستگیر شدند.

روابط عمومی دادگستری استان مرکزی طی اطلاعیه‌ای در رابطه با آخرین وضعیت یکی از متهمان این پرونده به نام مینا یعقوبی اعلام کرد: در پی اقدام هنجارشکنانه این فرد، در پرتاب سنگ به سردر گلزار شهدای اراک و پخش کلیپ تصویری آن در فضای مجازی که تأثر مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران را در پی داشت، دستگاه قضایی با حساسیت و فوریت وارد عمل شده و با دستورات صادره فرد نام‌برده شناسایی و بازداشت شد.

طبق این اطلاعیه، متهم به علت برخی مشکلات روحی و روانی قبلی طی مدت بازداشت، دو نوبت اقدام به خودکشی کرد که در یک نوبت خود را از طبقه دوم بخش نسوان ندامتگاه به پایین پرتاب می‌کند، اما با هوشیاری مراقبین، دچار صدمات جزئی از قبیل کبودی صورت شده و بلافاصله به بیمارستان منتقل می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، کیفرخواست این متهم صادر و پرونده به دادگاه ارسال شده است، اما براساس شرایط متهم، این فرد تا زمان تشکیل دادگاه، با اخذ وثیقه قانونی آزاد شد.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار