به روز شده در: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: نیروی دریایی سپاه از نظر کمیت و کیفیت تولید شناور‌های رزمی و موشک‌انداز و مین‌ریز و سایر انواع شناور‌های سطحی و موشک‌های برد بلند و نقطه‌زن دارای توانایی‌های بی‌نظیری است که قابل مقایسه با گذشته نیست.
کد خبر: ۵۵۹۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴ - 04December 2022

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح پس از بازدید از منطقه دوم نیروی دریایی سپاه و نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: سالیان طولانی است که مسئولیت عملیاتی حفاظت از خلیج فارس و تنگه هرمز به عهده سپاه است که با تجربیات ارزشمندی که این نیروی دلاور از دوران دفاع مقدس و تامین امنیت خلیج فارس به دست آورده اند در این سال‌ها در حال توسعه توان و قدرت و ارتقای آمادگی هستند.

سردار باقری افزود: نیروی دریایی سپاه امروز از نظر کمیت و کیفیت تولید شناور‌های رزمی و موشک‌انداز و مین‌ریز و سایر انواع شناور‌های سطحی و موشک‌های برد بلند و نقطه‌زن دارای توانایی‌های بی نظیری است که قابل مقایسه با گذشته نیست و با تکیه این توان دفاعی توانسته از خلیج فارس به طور کامل محافظت کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمنان می‌دانند اگر نیت و چشمداشتی به منافع ایران در خلیج فارس، سواحل، جزایر و سکو‌های نفتی داشته باشند با نیرو‌های قهرمان سپاه مواجه می‌شوند و در یکی دو موردی که نیرو‌های گشتی آمریکا به اشتباه به حریم سرزمینی ایران وارد شدند، دستگیر و با عطوفت و ملایمت ایران آزاد شدند و تعهد کتبی دادند که تکرار نکنند و تاکنون تکرار هم نکرده‌اند.

سردار باقری با بیان اینکه با تلاش و مجاهدت نیروی دریایی سپاه امنیت کاملاً پایداری در خلیج فارس و تنگه هرمز برقرار است، افزود: ارزیابی امروز ما هم مؤید این است که نیرو‌های سپاه با روحیه عالی و با قدرت از این منطقه محافظت می‌کنند.

وی پس از بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های دفاعی نیروی دریایی سپاه هم گفت: امروز از نمایشگاه طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی و خودکفایی نیروی دریایی سپاه بازدید کردیم؛ نمایشگاهی که نشان می‌دهد با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان کشورمان کار‌های ارزشمندی انجام شده است. برخی از طرح‌های ارائه شده در نمایشگاه به مرحله تولید رسیده و برخی دیگر در مرحله تحقیق و پژوهش است. در این نمایشگاه نمونه‌های فراوانی از طرح‌های تحقیقاتی در حوزه دقت‌افزایی موشک‌ها و قدرت مین و موارد دیگر عرضه شده است.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها