به روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:
سلیمی با بیان اینکه سیاست آسیامحوری یکی از اولویت‌های وزارت امور خارجه است، گفت: همکاری تهران و پکن می‌تواند از فشار غربی‌ها نیز بکاهد.
کد خبر: ۵۵۹۹۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸ - 06December 2022

سیاست آسیامحوری از اولویت‌های وزارت امور خارجه است

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «اصغر سلیمی» عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در خصوص اهمیت اجرایی شدن برنامه جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین در سفر آتی رییس جمهوری کشورمان به این پکن، اظهار داشت: سیاست آسیامحوری یکی از اولویت‌های وزارت امور خارجه است لذا انعقاد همکاری‌های طولانی مدت با کشور‌های همسایه و آسیایی در دستورکار قرار دارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دو کشور دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های  تجاری، گردشگری و صنعتی و دفاعی و ... هستند که می‌توانند به اشتراک بگذارند،  مطرح کرد: در واقع باید تلاش شود بر اساس قرارداد‌هایی که انعقاد می‌شود شاهد افزایش حجم تبادل تجاری میان دو کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه همکاری با چینی‌ها به توازن بخشی در سیاست خارجی کمک می‌کند، ادامه داد: در این میان باید اذعان کرد همکاری تهران و پکن می‌تواند از فشار غربی‌ها نیز بکاهد؛ در واقع چینی‌ها عضو دائم شورای امنیت هستند و آرای آن‌ها دارای اهمیت است.

نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید تلاش شود پروژه‌هایی متوازن و هم راستا با یکدیگر از سوی دو کشور اجرایی شود تا شاهد عملیاتی شدن دستاورد‌های همکاری ۲۵ ساله ایران و چین باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان باید یادآور شد روابط خوب سیاسی همواره باید دارای پشتوانه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مناسب باشد لذا برنامه جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین این مهم را محقق می‌کند.

منبع: خانه ملت 

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها