رئیس مجمع نمایندگان گیلان:
«احمدی سنگری» گفت: هنوز جنایات و اقدامات وحشیانه علیه ایران از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر طی 8 سال دفاع مقدس که پرونده سیاه ضدحقوق بشری در کارنامه خود دارند، از یاد این مردم نرفته است.
کد خبر: ۵۶۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸ - 21January 2023

جنایات مدعیان حقوق بشر علیه ایران هنوز از یاد مردم نرفته استبه گزارش ‌دفاع‌پرس از رشت، «محمدرضا احمدی سنگری» رئیس مجمع نمایندگان گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدام پارلمان اروپا علیه سپاه اظهار داشت: هنوز جنایات و اقدامات وحشیانه علیه ایران از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر طی ۸ سال دفاع مقدس که پرونده سیاه ضدحقوق بشری در کارنامه خود دارند از یاد این مردم نرفته است.

وی با اشاره به کمک‌های فراوان تسلیحاتی، نظامی و حمایت ویژه کشور‌های غربی و اروپایی به رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی، تصریح کرد: حدود ۸۰ کشور دنیا کمک‌های بین‌المللی، تسلیحات و تجهیزات کشنده و شیمیایی به عراق ارسال می‌کردند و ایران را در بستر تحریم قرار می‌دادند و حتی از فروش سیم خاردار امتناع کردند.

احمدی با بیان اینکه غرب در دوران جنگ تحمیلی علاوه بر کمک‌های سیاسی و دیپلماتیک، حمایت گروه تروریستی منافقین را پذیرفته و با در نظر گرفتن پایگاهی برای سازماندهی منافقین، شرایط انتقال آن‌ها را به عراق فراهم کرد گفت: این اقدام باعث سازماندهی بیشتر و دسترسی آن‌ها به کشور‌های مختلف شد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از جنگ جهانی دوم شاهد حمله شیمیایی علیه مردم ایران بودیم، افزود: نخستین شهر در جهان، شهر سردشت ایران بود که مورد حمله شیمیایی قرار گرفت.

وی با اشاره به جنایت بمباران شیمیایی حلبچه اذعان کرد: طی این بمباران شیمیایی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ تا ۵ هزار نفر از ساکنان شهر جان باختند و هشت هزار نفر از مردم مظلوم نیز در معرض گاز‌های سمی قرار گرفتند و مسموم شدند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی افزود: حمله وحشیانه در سال ۱۳۶۶ که به‌نوعی نسل‌کشی بود و تا امروز به عنوان بزرگترین حمله شیمیایی مستقیم به یک منطقه شهری در تاریخ مطرح می‌شود، اما آن زمان شورای امنیت به مدت طولانی موضعی در مقابل این حمله نگرفت حتی پس از آن هم از مقصر دانستن حکومت صدام خودداری کرد.

احمدی خطاب به کشور‌های ناقض حقوق بشر گفت: اتفاقات تلخ گذشته و تاریخ نشان داده که تروریسم در واقع این دسته از کشور‌ها هستند که مردم کشور خود و زنان و کودکان را ناجوانمردانه به قتل می‌رسانند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ضمن محکومیت اقدام نابخردانه پارلمان اروپا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، گفت: عاملان تروریستی که خود ناقض حقوق بشرند و کارنامه سیاهی در این حوزه از خود به جای گذاشته‌اند، نمی‌توانند در نقش مدافعان حقوق بشر، لیست تروریستی تعیین کنند و بدون تردید پاسخ قاطعی از سوی ایران دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار