به روز شده در: ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۱
در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛
رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس به هر اقدامی که به معنای لیست‌گذاری سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی یا فهرست‌های تحریمی باشد، اقدام متقابل، فوری و قاطع نشان خواهد داد، گفت: سپاه، منحصر به فردترین نهاد ضدتروریستی در جهان است که علی‌رغم همه حمایت‌های آمریکا، با کمک مردم منطقه حکومت داعش را ساقط کرد و خطر جهانی این جریان تروریستی را از بین برد.
کد خبر: ۵۶۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۶ - 22January 2023

.به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با مصوبه پارلمان اروپا مبنی بر قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی، روشن شد که جریان حامی صهیونیزم، دستگاه محاسباتی کشور‌های اروپایی را دچار خطای فاحشی کرده است و این کشور‌ها مسیر اشتباهی را علیه منافع ملی کشور‌های شان در پیش گرفته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ابتدا باید روشن کنم بعد از تحریم‌های گسترده و طولانی که جبهه غرب خصوصا آمریکا علیه مردم ایران انجام داده است، این قبیل اقدامات، تاثیرات حقوقی گسترده جدی‌تری نخواهد داشت و جریان حامی صهیونیزم، بیشتر بدنبال فضاسازی رسانه‌ای برای مرعوب ساختن مردم ایران و کشور‌های مستقل دنیا است، اما همه بدانند مردم ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخشی از خود می‌داند که امنیت آن‌ها را تامین کرده است و در همه سختی ها، از بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و بیماری فراگیر کرونا گرفته تا سازندگی و محرومیت زدایی این نهاد مقدس را در کنار خود می‌بینند و این قبیل هجمه‌ها بیشتر باعث همبستگی اجتماعی در حمایت مردم از سپاه پاسداران برای حفظ عزت و امنیت ملی کشورشان می‌شود.

وی اضافه کرد: سپاه، منحصر به فردترین نهاد ضدتروریستی در جهان است که علی رغم همه حمایت‌های آمریکا، با کمک مردم منطقه حکومت داعش را ساقط کرد و خطر جهانی این جریان تروریستی را از بین برد. سپاه، نه تنها در راه مبارزه با تروریسم، چندین نفر از جمله یکی از بزرگترین فرمانده‌هانش یعنی شهید سلیمانی را قربانی تروریسم دید بلکه برای مقابله با تروریسم بین‌المللی، ده‌ها شهید داد که فضای صحن مجلس امروز به اسامی ۳۰ نفر از این شهدا زینت پیدا کرده است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه هر نوع اقدام علیه سپاه، از جمله تحریم یا قراردادن در لیست‌های موهوم مانند گروه‌های به اصطلاح تروریستی، توهین به همه ملت ایران است، ادامه داد: میلیون‌ها ایرانی عضو سپاه و بسیج هستند، در سراسر منطقه خاورمیانه نیز میلیون‌ها نفر تعلق عمیق و جدی به سپاه دارند. هرگونه قضاوت درباره سپاه به معنای قضاوت درباره ملت ایران و بسیاری از ملت‌های منطقه است.

قالیباف تصریح کرد: ما گرایش خطرناکی را در مجموعه کشور‌های غربی بویژه اروپایی‌ها به سمت رفتار‌های تروریستی و حمایت از تروریسم علیه ملت ایران مشاهده می‌کنیم که می‌تواند منجر به تصمیم گیری ایران برای طیفی از اقدامات متقابل بشود. اروپا در همه سال‌های گذشته جنایت کارترین تروریست‌ها علیه ملت ایران، یعنی منافقین، را پناه داد و از آن‌ها حفاظت کرده است.

وی افزود: در آشوب‌های اخیر هم برخی کشور‌های اروپایی به میدان دار تولید خشونت در ایران تبدیل شدند. همچنین اروپا از استمرار تروریسم رسانه‌ای علیه ایران حمایت کرده و رسانه‌هایی که صریحا در ایران ترویج خشونت می‌کنند در پایتخت‌های کشور‌های اروپا در حال فعالیت آزادانه هستند. اکنون هم می‌بینیم که اروپا قصد مقابله با سپاه به عنوان مهم‌ترین و قوی‌ترین نیروی ضدتروریسم منطقه و جهان و مهم‌ترین حافظ امنیت ملت ایران را دارد. این‌ها مواردی نیست که ما بتوانیم از کنار آن‌ها به سادگی بگذریم و از ابزار‌های خود برای هر اقدام متقابل و بازدارنده‌ای استفاده خواهیم کرد.

رئیس قوه مقننه کشورمان ادامه داد: با وجود اینکه در روز‌های گذشته چندین بار تصریح کردم، بار دیگر در اینجا تکرار می‌کنم که مجلس شورای اسلامی به هر اقدامی که به معنای لیست گذاری سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی یا فهرست‌های تحریمی باشد، اقدام متقابل، فوری و قاطع نشان خواهد داد. ما ارتش‌های کشور‌های اروپایی در منطقه را گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی شناسایی کرده و اقدامات لازم برای مقابله با آن‌ها را در دستور کار خواهیم گذاشت.

وی تصریح کرد: ما آماده واکنش متقابل هستیم. اما از غربی‌ها می‌خواهیم خوب فکر کنند تا پنجره فرصت برای دیپلماسی بسته نشود. آن‌ها نمی‌توانند از یک طرف مدعی بازبودن در‌های مذاکره باشند و از طرف دیگر با بخشی از ساختار سیاسی و هویتی متعلق به مردم ایران مقابله رسمی کنند و مردم باهوش ایران بهتر از هرکس می‌دانند، چنین مذاکره ای، پایانی جز تاراج منافع اقتصادی و سیاسی و تضعیف عزت ملی ما نخواهد داشت و هیچ گاه تن به چنین فرایند از پیش باخته‌ای نخواهند داد؛ لذا اروپا اگر خود را نیازمند به توافقی می‌بیند، مسیر خود را از مخالفان توافق جدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من واقعا امیدوارم اروپا بتواند خود را از چنگال القائات رژیم کودک کش صهیونیستی خلاص کرده و سیاست عقلانی تری را در پیش بگیرد. در غیر این صورت، اروپا در میان کشور‌های غربی ضعیف‌ترین طرفی خواهد بود که خود را در مقابله با سپاه و مقاومت در منطقه قرار می‌دهد و طبعا هزینه آن را تمام و کمال پرداخت خواهد کرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها