به روز شده در: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۸
وزیر امور خارجه مجارستان هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را اقدامی غیرقابل قبول دانست.
کد خبر: ۵۷۰۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲ - 01February 2023

اعتراض وزیر خارجه مجارستان به هتک حرمت قرآن کریم در سوئدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، «پیتر سیارتو» وزیر امور خارجه و تجارت خارجی مجارستان در واکنش به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد اظهار داشت: سوزاندن کتاب مقدس ادیان دیگر و توهین به آن‌ها اقدامی غیرقابل قبول است.

سیارتو با بیان این که دولت مجارستان مخالف هر گونه اقدام در این زمینه است گفت: تصور سوزانده شدن کتاب مقدس به عنوان اقدامی در جهت آزادی بیان، با عرض معذرت سفسطه است. کشوری که خواستار عضو شدن در ناتو و جلب رضایت ترکیه است، باید بیش از پیش با احتیاط عمل کند.

راسموس پالودان رهبر حزب راست افراطی دانمارک، هفته گذشته بعد از نماز جمعه، در مقابل سفارت ترکیه در کپنهاگ و یک مسجد در دانمارک قرآن کریم را آتش زد. این افراط گرا چند روز پیش نیز در مجاورت ساختمان سفارت ترکیه در استکهلم، قرآن کریم را آتش زده بود.

پالودان این اقدام را تحت تدابیر شدید امنیتی و با حضور شمار زیادی نیروی پلیس این کشور انجام داد.

ترکیه و بسیاری از کشور‌های اسلامی اقدام تحریک آمیز و موهن این سیاستمدار و رویکرد دولت سوئد نسبت به توهین به مقدسات به بهانه آزادی بیان را محکوم کرده اند. دانشگاه الازهر مصر هم در واکنش به هتک حرمت قرآن کریم خواستار تحریم کلیه تولیدات هلندی و سوئدی شده است.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار