به روز شده در: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۹
در مراسم جشن تکلیف دختران دانش‌آموز مطرح شد؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی در «جشن فرشته‌ها» گفتند: ما زنان برجسته‌ای داریم در همه‌ی بخش‌های علمی و عملی و جهادی و مسئولیت‌پذیری و مدیریتی و غیره، زن‌های برجسته‌ی مهمی داریم، این‌ها مایه‌ی افتخارند و در کشور ما زیاد هستند و شما سعی کنید جزو این زنان بشوید.
کد خبر: ۵۷۱۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱ - 03February 2023

 

جشن تکلیفتان را به شما تبریک می‌گویم/ زن‌های برجسته مایه‌ی افتخارند؛ شما هم سعی کنید جزو این زنان بشویدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، در این مراسم که در فضایی روح‌بخش و با نشاط برگزار شد، دانش آموزان دختر آغاز فصل عبادت و بندگی خود را جشن گرفتند.

همچنین حضرت امام خامنه‌ای‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان کوتاهی با تبریک عید و جشن تکلیف به دختران، گفتند: دختران و نوگلان عزیز من! جشن تکلیف یک جشن و عید واقعی است، چون از لحظه تکلیف این قابلیت را پیدا کرده‌اید که خدا با شما حرف بزند و به شما تکلیفی بدهد که آن را انجام دهید و این رتبه یعنی «مخاطبِ خدا شدن»، رتبه‌ای بسیار با ارزش در انسانیت است.

معظم‌له خطاب به دختران افزودند: جشن تکلیف یعنی شما دیگر کودک نیستید بلکه نوجوان و مسئولیت‌پذیرید و می‌توانید در خانواده، مدرسه و محیط بازی با دوستان خود اثرگذار باشید و دیگران را نیز به راه راست هدایت و راهنمایی کنید که این مسئولیتی بر عهده همه ما است.

حضرت امام خامنه‌ای، دختران نوجوان را به دوست شدن با خداوند مهربان توصیه کردند و گفتند: شما با دل‌های نورانی، روشن و با صفای خود از همین امروز می‌توانید با خدا دوست شوید. یکی از راه‌های دوستی با خدا این است که در نماز توجه داشته باشید که در حال سخن گفتن با خدا هستید بنابراین معانی و ترجمه کلمات نماز را فرابگیرید. راه دیگر دوستی با خداوند هم این است که کار‌هایی را که گفته انجام بدهید انجام دهید و آنچه را نهی کرده، انجام ندهید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به درخشش زنان بزرگ و تأثیرگذار در تاریخ ایران عزیز، خاطرنشان کردند: امروز زنان برجسته و مسئولیت‌پذیر ما در بخش‌های علمی، عملی و جهادی که مایه افتخار کشور هستند، زیاد و بیش از گذشته هستند. شما نیز سعی کنید با درس و کتاب خواندن و کار و فکر کردن، در آینده جزو زنان بزرگ کشور عزیزتان شوید.

معظم‌له خطاب به نوگلان تازه مکلّف شده افزودند: شما می‌توانید در این مبارزه عظیمی که ملت ایران در دوران انقلاب با ظلم، بدبختی و تبعیض آغاز کرده است، نقش‌آفرین باشید همچنانکه قبلاً نیز زنان زیادی نقش‌آفرینی کردند و امروز مردم با مطالعه کار‌های بزرگ آن‌ها در کتاب‌ها از زحمات برجسته آن‌ها در طول سال‌های انقلاب آگاه می‌شوند.

انتهای پیام/933

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها