رجبعلی شیخ زاده:

ترور دادستان زابل با قضیه سراوان مرتبط نیست

معاون سیاسی امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نزدیک بودن زمان انجام این ترور با حوادث سراوان و اعدام‌های اخیر در این استان، ممکن است این ذهنیت شکل بگیرد که این ترور با این موضوعات مرتبط است.
کد خبر: ۵۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲ - 07November 2013

ترور دادستان زابل با قضیه سراوان مرتبط نیست

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، موسی نوری قلعه نو دادستان زابل و همراه راننده روز گذشته توسط افراد مسلح ناشناس مقابل بیمارستان امیرالمومنین (ع) زابل شهید شدند.

ساعتی بعد از این ماجرا، در این باره «رجبعلی شیخ زاده، معاون سیاسی امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان» گفت: سرنخهایی از عوامل ترور دادستان زابل به دست آمده است. وی اظهار داشت: «تلاشهای نهاد های امنیتی و اطلاعاتی استان در خصوص عوامل این ترور ادامه دارد.».

شیخ زاده در خصوص ارتباط این ترور با اتفاقات حوادث هفته های گذشته در استان سیستان و بلوچستان و حادثه تروریستی سراوان تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن زمان انجام این ترور با حوادث سراوان و اعدامهای اخیر در این استان، ممکن است این ذهنیت شکل بگیرد که این برور با این موضوعات مرتبط است، در حالی که این موضوعات با یکدیگر تفاوت دارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نیروهای امنیت و اطلاعات به سرعت و با دقت مشغول پیگیری و شناسایی عوامل این ترور هستند، ادامه داد: با مشخص شدن ابعاد این ترور، مردم را در جریان جزئیات بیشتری از اقدامات انجام شده قرار خواهیم داد.

همچنین حلیمه عالی، نماینده مردم زابل، زهک و هیرمن در مجلس با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با مسببان و عاملان شهادت شهید نوری، گفت: دادستان زابل چندی پیش از طرف یک گروه اشرار مسلح تهدید شده بود.

وی با بیان اینکه شهید نوری در تمام موارد و بررسی پرونده های سرقت و شرارت بسیار قاطعانه عمل میکرد، تصریح کرد: به نظر میرسد ترور وی با برخی از این پروندهها مرتبط است.

عالی با تاکید بر اینکه دستگاه های امنیتی باید هر چه سریعتر با مسببان و عاملان شهادت شهید نوری برخورد جدی کنند، یاد آور شد: هم اکنون دستگاه های امنیتی و انتظامی در حال بررسی این موضوع هستند.

نظر شما
پربیننده ها