کتابخانه تخصصی ادبیات پایداری و مقاومت در مازندران افتتاح شد

کتابخانه تخصصی ادبیات پایداری، با تالیفات مهم عرصه دفاع مقدس و ادبیات مقاومت در حوزه هنری مازندران افتتاح شد.
کد خبر: ۵۷۸۷۹۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵ - 14March 2023

افتتاح کتابخانه تخصصی ادبیات پایداری و مقاومت در مازندران+ تصاویربه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، همزمان با هفته بزرگداشت شهدا با حضور «مرتضی سرهنگی» پژوهشگر، نویسنده و فعال پیشکسوت ادبیات دفاع مقدس و با هدف کمک به فعالیت‌های مطالعاتی و پژوهش‌های گسترده در عرصه ادبیات دفاع مقدس و تاریخ شفاهی جنگ، کتابخانه ادبیات پایداری حوزه هنری مازندران گشایش یافت.

«مهدی معصومی گرجی» رییس حوزه هنری مازندران در آغاز این رویداد فرهنگی هنری عنوان کرد: با تهیه ۱۴۰۰ جلد کتاب تخصصی عرصه ادبیات پایداری و مقاومت از آثار انتشارات معتبر از جمله سوره مهر و... و افزودن به آثار مشابه موجود در کتابخانه تخصصی حوزه هنری مازندران این اقدام صورت گرفت.

معصومی گرجی با اشاره به اقبال نویسندگان و پژوهشگران جوان به فعالیت در حوزه دفاع مقدس افزود: گردآوری کتب تخصصی ومرجع و تازه‌های ادبیات پایداری یکی از زمینه‌های کمک به رویش نویسندگان موفق و بالطبع نسل بیدار و آشنای جامعه (با آنچه در گذشته این سرزمین رخ داده) خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بزرگانی همچون استاد سرهنگی سرمایه‌های با ارزشی هستند و خوشبختانه حوزه هنری مازندران از ابتدای سال جاری با برنامه ریزی مدون ضمن اجرای طرح کارگاه دوهفتگی با حضور ایشان، در پی آن است تا ضمن آموزش بنیادین و حرفه‌ای جریان تازه‌ای از تولید متون خاطره و داستان دفاع مقدس و انقلاب را در استان ایجاد کند.

همچنین «مرتضی سرهنگی» پس از افتتاح کتابخانه یاد شده، ضمن تحسین این اقدام و ارزنده خواندن آن گفت: استان مازندران چه از منظر موضوع و رخداد‌ها و شخصیت‌های مهم دوران دفاع مقدس و انقلاب و چه از نظر پتانسیل‌های انسانی جهت تربیت نویسندگان صاحب قلم، فضای در خور توجهی را داراست.

وی با اشاره به پژوهشگران و نویسندگان مازندرانی که تا کنون در این عرصه کار‌های با ارزش و قابل توجهی داشته اند، افزود: تجربه کار‌های سابق در استان نشان داده که با اقدامات زیرساختی می‌توان به غنا و بالندگی متون تولیدی و اقدامات حوزه جنگ و ادبیات پایداری کمک کرد.

پیشکسوت عرصه تاریخ شفاهی دفاع مقدس با ذکر این نکته که حمایت‌های دفتر مطالعات پایداری مرکز جهت تامین تازه‌های کتاب همچنان ادامه خواهد داشت گفت: گروهی از بهترین مردم این سرزمین، ارزنده‌ترین سرمایه زندگی خود را تقدیم کردند. اکنون این ما هستیم که به شهدا بدهکاریم و باید در جایگاه خود به بهترین شکل وظایف خود را به انجام برسانیم.

سرهنگی ادامه داد: این قبیل فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی، می‌تواند گوشه‌ای از مرام و منزلت اهالی ایثار و معرفت را به بهترین شکل بازنمایی و در حافظه تاریخ ثبت کند.

از این پس کتابخانه تخصصی ادبیات پایداری و دفاع مقدس حوزه هنری مازندران در کنار کتابخانه تخصصی هنر‌ی این مرکز پذیرای علاقمندان فرهنگ و هنر خواهد بود.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها
آخرین اخبار