نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

معنویت اساس و رکن پاسداری از انقلاب اسلامی است

حجت‌الاسلام «حاجی‌صادقی» معنویت را اساس و رکن پاسداری از انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: از جمله شرایط و لوازم اساسی پاسداری از انقلاب اسلامی، شناخت درست از تهدیدات، آسیب‌ها و اولویت‌ها، و برخورداری از قدرت و اراده بکارگیری آن است.
کد خبر: ۵۸۶۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۵ - 03May 2023

معنویت اساس و رکن پاسداری از انقلاب اسلامی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، به‌مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، آیین تکریم و تجلیل از فرماندهان، اساتید، مدیران، مسئولان و مربیان برتر و نمونه عقیدتی سیاسی نیروی زمینی سپاه با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران برگزار شد.

در این آیین که فرماندهان و رزمندگان ستاد نیروی زمینی سپاه و همزمان فرماندهان و رزمندگان قرارگاه‌ها و رده‌های گوناگون این نیرو در سراسر کشور به صورت ارتباط زنده تصویری شرکت داشتند، حجت الاسلام والمسلمین «عبدالله  حاجی‌صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معنویت را اساس و رکن پاسداری از انقلاب اسلامی توصیف کرد و اظهار داشت: یکی از شرایط و لوازم اساسی پاسداری از انقلاب اسلامی، بصیرت و شناخت درست از تهدیدات، آسیب‌ها و اولویت‌ها از یک سو و داشتن قدرت و عزم و اراده بکارگیری آن، از سوی دیگر است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی افزود: امروز به میزان همت، تلاش و به کار بستن نسخه‌های قرآنی و باورمندی و پیروی از سنت‌های الهی، قوای دفاعی و مسلح ما به همان نسبت از بصیرت و درک و شناخت نسبت به تهدیدات، آسیب‌ها و اولویت‌ها برخوردارند و قدرت و توانمندی فوق العاده‌ای را تدارک دیده و هم از اراده جدی برای به کارگیری آن در شرایط مقتضی بهرمند و برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که نیروی زمینی سپاه به لطف فرماندهان و رزمندگان مدبر، غیور، سلحشور و پرتلاش، از همه این ویژگی‌ها از جمله بصیرت بالا و قدرت فوق العاده و عزم و اراده جدی برخوردار است، گفت: با انقلاب اسلامی و رشد و قوام آن، زمینه و بستر بسیار مناسب تری برای رشد و تعالی و حرکت به سمت اهداف بلند انسانی فراهم آمده است.

وی افزود: حرکت پیوسته و در عین حال عالمانه و با بصیرت، شرط رسیدن به هدف است؛ انسان مومن توقف و ایستایی ندارد و همواره از حیات حیوانی و مبدا خاکی و مقصد الهی در حال حرکت است و البته که همه انسان‌ها از یک ارزش و قیمت واحد برخوردار نیستند و قیمت هر انسانی به میزان حرکت و راهپیمایی او به سمت خدا تعیین می‌شود.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی تاکید کرد: سنگرنشینی انقلاب اسلامی و پاسداری از آن علاوه بر آن که مراتبی دارد، مستلزم معرفت و بصیرت و حریت نیز هست؛ یعنی خود را از همه تعلقات آزاد کردن و عبد و بنده خدا شدن.

وی شهدا را در اوج و قله مراتب پاسداری توصیف کرد و افزود: عمر پربرکت و تحرک پیوسته و همیشگی، ویژگی بارز شهدای ما بود و ما باید به تأسی از آنان، چه در شادی و چه در غم و مسائل و مشکلات تلاش کنیم تا وضع موجود را سکوی پرواز و فرصتی برای حرکت و نزدیکی به خدا قرار دهیم.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی با اشاره به ویژگی‌های علامه شهید مرتضی مطهری و شهدایی همچون حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید مطهری و شهید سلیمانی در همه مراحل پرتحرک و ویژه بودند؛ شهید مطهری یک استاد نمونه و الگوی یک معلم و مربی تربیت فکری و عقیدتی است که در تمام عمرش تلاش کرد تا دو عامل بینش و معرفت به حقایق و واقعیت‌ها را رشد دهد.

وی افزود: امروز مربیان و معلمان حوزه‌های تربیتی و عقیدتی سیاسی وظیفه دارند تا ضمن توجه به عالمانه بودن آموزش‌ها و نشان دادن جاده و مسیر، به رهروان راه، حرکت و سرعت ببخشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با مهم خواندن بصیرت و آگاهی و معرفت و درک درست از حقایق و واقعیت‌ها، یادآور شد: مصادیقی از انسان‌ها روزی حتی مجاهد و جانباز جنگ و جهاد هم بودند، اما به مرور زمان از مسیر درست انحراف پیدا کرده و تا قتل امام زمان خویش نیز پیش رفتند. برای پیمودن راه، هم روشنایی و هم چشم لازم است؛ گاهی نور و روشنایی هست، اما بعضی کور و نابینا هستند.

وی افزود: هر چند که حرکت در مسیر درست بسیار حیاتی و ضروری است، اما عدم انحراف و بیرون نرفتن از جاده نیز همان قدر حیاتی و ضروری است و برای همین است که بزرگان و اولیای دین و طریقت همواره از خدا می‌خواستند که آن‌ها را در مسیر درست راهبری و هدایت کند و از انحراف مصون و محفوظ نگاه دارد.

در پایان این مراسم با اهدای جوایز و لوح تقدیر از فرماندهان، مسئولان، مدیران و اساتید و مربیان برتر نیروی زمینی که در اجرای شایسته برنامه‌های عقیدتی سیاسی این نیرو مشارکت داشتند، تجلیل و تقدیر شد.

انتهای پیام/271

نظر شما
پربیننده ها