به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت خبر داد؛
خلجی گفت: ماهواره پارس ۱، ظفر ۲، طلوع ۴ و … از جمله پروژه‌های فضایی است که به دست جوانان نخبه در حال اجرا و یا در آستانه پرتاب است.
کد خبر: ۵۸۷۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱ - 07May 2023

ماهواره پارس ۱، ظفر ۲ و طلوع ۴ در آستانه پرتاب هستندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «سپهر خلجی» رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت در توئیتی نوشت: «از دستاورد‌های مهم دولت مردمی، تغییر گفتمان «ما نمی‌توانیم» به باور «ما می‌توانیم» است.

رئیس سازمان فضایی آخرین وضعیت ۱۰ پروژه فضایی کشور در سال جاری را تبیین کرد. ماهواره پارس ۱، ظفر ۲، طلوع ۴ و … از جمله پروژه‌های فضایی است که به دست جوانان نخبه در حال اجرا و یا در آستانه پرتاب است.»

به گزارش دفاع‌پرس، حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی درباره آخرین وضعیت پروژه‌های سازمان فضایی ایران، گفت: در حوزه ماهواره‌های سنجشی، نمونه دوم ماهواره «پارس یک» در مراحل پایانی است و امسال برای پرتاب، تحویل سازمان فضایی ایران می‌شود و ماهواره «ظفر ۲» نیز پس از گذراندن تست‌های نهایی، تقریبا آماده تحویل شده و در سال جاری به منظور پرتاب، تحویل گرفته می‌شود.

وی افزود: همچنین در حوزه سنجشی، با توجه به اینکه نمونه پروازی ماهواره «طلوع ۳» با دقت تصویربرداری ۵ متر تک طیفی و ۱۰ متر چند طیفی سال گذشته رونمایی شد، پروژه طراحی و ساخت ماهواره «طلوع ۴» نیز امسال آغاز می‌شود که نسبت به طلوع ۳ ویژگی‌های بهتری خواهد داشت و ارتقا پیدا می‌کند.

رئیس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه در حوزه سنجش از دور، سازمان فضایی ایران آماده همکاری با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان است، تصریح کرد: با توجه به رشدی که بخش خصوصی در حوزه فضایی در سالیان اخیر داشته، می‌توان از ظرفیت‌های موجود این بخش در جهت توسعه صنعت فضایی استفاده کرد.

سالاریه با اشاره به تحویل نمونه کیفی ماهواره «ناهید ۲» در سال گذشته، گفت: امسال نیز نمونه پروازی این ماهواره جهت پرتاب تحویل سازمان فضایی ایران خواهد شد و همچنین فاز طراحی و ساخت نسل بعدی ماهواره ناهید که تحت عنوان ناهید ۳ شناخته می‌شود نیز امسال کلید خواهد خورد.

وی افزود: با توجه به ماموریت‌هایی که سازمان فضایی برای ماهواره ناهید یک پیش بینی کرده، ما به دنبال توسعه و بهینه‌سازی آن هستیم تا قابلیت صنعتی شدن را پیدا کرده و فرایند تولیدی شدن آن انجام شود.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار