رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
سردار سلیمانی گفت: پیروزی‌ای که ملت ایران در مقابل فتنه سال گذشته کسب کرد، کمتر از پیروزی در دفاع مقدس نبود.
کد خبر: ۵۹۰۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰ - 18May 2023
پیروزی ملت ایران درفتنه سال گذشته کمتر از پیروزی دردفاع مقدس نبودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) در جمع بسیجیان اصفهان اظهار داشت: اگر در دوران دفاع نظام سلطه با تمسک به قدرت سخت و با جلو انداختن یک متجاوز به نام صدام به دنبال سرنگونی و یا در تنگنا قرار دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، سال گذشته هم همان نظام سلطه با دنبال کردن فتنه‌ای پیچیده و درهم تنیده دنبال همین هدف بود؛ اما پیروزی‌ای که ملت ایران در این جنگ ترکیبی طراحی شده از سوی دشمنان به دست آورد، کمتر از پیروزی‌های دفاع مقدس نبود.
 
سردار سلیمانی افزود: دشمنان گمان می‌کردند با یک سلسله از توطئه‌هایی که در سالیان متمادی طراحی کرده بودند بویژه تحمیل سخت‌ترین و پیچیده‌ترین تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی دلسرد شده و به همین خاطر پیچیده‌ترین طرح‌ریزی را انجام دادند تا جمهوری اسلامی را منزوی کنند و یا به خیال خام خود سرنگون کنند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: دشمن اگرچه یک حادثه را مورد دستاویز و سوء استفاده قرار داد، اما تصمیم داشت با طراحی‌های از پیش تعیین شده همزمان با آغاز سال تحصیلی در دانشگاه‌ها توطئه‌های خود را آشکار کند که این حادثه حرکت دشمن را به جلو انداخت.
 
ملت ایران نشان داد که در تعقیب اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران تردید ندارد
 
وی ادامه داد: ملت ایران نشان داد که در تعقیب اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی کوچک‌ترین تردیدی را به خود راه نخواهد داد بلکه مصمم‌تر از گذشته به دنبال اهدافی بلند در زمینه سازی ظهور خورشید عظمای ولایت و گستراندن چتر عدالت و قسط و آزادی بر روی کره خاکی است به جلو می‌رود
 
سردار سلیمانی خاطر نشان کرد ملت ایران در جنگ ترکیبی و شناختی تحمیل شده از سوی دشمنان به صحنه آمد و فرزندان خود، شما بسیجیان دلاور را به صحنه مقابله با دشمن فرستاد همانند دوران دفاع مقدس که ملت ایران فرزندان خود به مقابله با دشمن متجاوز خارجی فرستاد.
 
این فرمانده دوران دفاع مقدس تاکید کرد: اگر چه مقابله در این میدان مظلومانه و با تحمل فشار‌ها و سختی‌ها و مجاهدتی متفاوت از نوع دوران دفاع مقدس بود، اما داوطلبانه و مردمی در هرکجا که دشمن به میدان آمد اتفاق افتاد و ملت ایران از این فتنه جنگ ترکیبی و شناختی سربلند بیرون آمد.
 
وی کوتاه‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را ساقط شدن رژیم منحط شاهنشاهی بر شمرد و افزود این فقط رژیم پهلوی نبود ساقط شد بلکه حکومت موروثی پس از ۲۵۰۰ سال از این سرزمین برچیده شد.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: کسانی که پیروزی انقلاب اسلامی را مورد مطالعه قرار داده اند و حتی دگر اندیشان، اذعان دارند که اگر انقلاب اسلامی همین یک دستاورد را داشت دستاوردی بسیار بزرگ و پر عظمت بود.
 
سردار سلیمانی یادآور شد: در کشوری که در طول اعصار گذشته حکومت از پدر به فرزند منتقل می‌شد و سلاطین و پادشاهان همواره با زور شمشیر به حکومت می‌رسیدند ما به سلسله پهلوی برمی خوریم که برای اولین بار پادشاهان آن را بیگانگان مشخص کردند و در چنین شرایطی جمهوری اسلامی با خواست و رأی مردم سر برآورد.
 
تغییر هندسه قدرت در دنیا دستاورد انقلاب اسلامی است
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین دستاورد دیگر انقلاب اسلامی ملت ایران را تغییر هندسه قدرت در دنیا دانست و افزود: از زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد مهم‌ترین کشور حافظ منافع آمریکا در منطقه و جهان اسلام از زیر یوق نظام سلطه خارج شد و بزرگترین سازماندهی آمریکایی‌ها برای دفاع از نظام سلطه از بین رفت.
 
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: جهوری اسلامی در حال عبور از یک قدرت منطقه‌ای به یک قدرت نوین و جهانی است و هدف نظام سلطه از طراحی فتنه پیچیده سال گذشته جلوگیری از شکل گیری این قدرت است.
 
وی با اشاره به اینکه هر حادثه سیاسی پیامد‌هایی دارد که قدرت‌ها نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند گفت: این پیامد‌ها را سایر بازیگران در پیش خواهند گرفت و پیامد سیاسی فتنه اخیر سرعت گرفتن شکل گیری نظم نوین جهانی بود و تقویت و گشترش روابط کشور‌های مختلف با جمهوری اسلامی ایران بود.
 
سردار سلیمانی گفت: دستاورد دیگر انقلاب اسلامی ایران تغییر در مفهوم قدرت بود این یعنی پیروزی خون بر شمشیر یعنی آن آمریکایی که دو بمب هسته‌ای در هیروشیما و ناکازاکی انداخت تا در دنیا هر ملتی و دولتی که خواست جلوی آمریکا بایستد این حادثه را به یاد بیاورد و از مخالفت با نظام سلطه دست بردارد، اما امروز می‌بینید که دیگر در منطقه آن قدرت دیگر خاصیت ندارد و قدرت تعیین کننده در منطقه جمهوری اسلامی است.
 
وی تاکید کرد: پیروزی‌های پی در پی جمهوری اسلامی در مقابل استکبار باعث شد ملت‌های منطقه با تأسی از جمهوری اسلامی و مقاومت ملت ایران، این نمونه جذاب تمدنی را گشترش بدهند
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: نقش بسیج به عنوان تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی نقشی محوری در شکل گیری تمدن نوین اسلامی دانست و تاکید کرد: این تفکر بسیجی است که بر هر کشوری و تفکر جوانان آن کشور حکم فرما بشود آن کشور را از توطئه دشمنان مصون خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار