امام جمعه بندرعباس:

وزارت خارجه از نیروهای باانگیزه و جوان بهره بگیرد

حجت‌الاسلام «عبادی‌زاده» با بیان این که امروز ملت بزرگ ایران در اوج عزت، پرچمدار یک حرکت جهانی تمدنی است، گفت: وزارت خارجه از نیروهای باانگیزه و جوان برای دیپلماسی خارجی بهره بگیرد.
کد خبر: ۵۹۲۰۳۷
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹ - 26May 2023

به گزارش دفاع‌پرس از هرمزگان، حجت الاسلام «محمد عبادی زاده» نماینده ولی فقیه در هرمزگان امروز در خطبه های نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: نیروی دریایی منسجم و توانمند ما توانست در هفته اخیر با پایان دادن به یک مأموریت بسیار مهم جهانی، افتخار بزرگی بیافریند که باید این افتخار بزرگ را به همه ملت ایران انتقال و آن را تبریک گفت.

وی با بیان این که ملت های مظلوم دنیا به ملت بزرگ ایران چشم دوخته اند و حضور ایران برای حمایت از مظلومان در راستای این حرکت تمدنی بشمار می رود، افزود: این شکوه انجام کارهای بزرگ نظامی و عزت طلبی آنهم با اتکای به ظرفیت های داخلی کشورمان در عرصه های گوناگون سبب دلگرمی دوستان و بیم دشمنان می شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع)، تصریح کرد: هجرت ایشان از مدینه به سمت خراسان زمینه ساز حکومت جهانی مهدوی بود و این هجرت مرزهای جبهه حق و باطل را جابجا کرد و امروز نیز انقلاب اسلامی ایران رهاورد همین هجرت رضوی است.

بیم آمریکایی ها از حل مشکلات منطقه ای

حجت الاسلام عبادی زاده در بخش دیگری از اظهاراتش به اهمیت تقویت روابط میان ملت های منطقه به منظور بیرون راندن دشمنان فرامنطقه ای، خاطرنشان کرد: دشمنان برای بقای خود در منطقه به دنبال اختلاف افکنی و تشدید اختلافات میان ملت های مسلمان هستند و شاهد آن هستیم که نمی خواهند پرونده جنگ یمن بسته شود چرا که آنان مهمات و سلاح فراوانی در این جنگ به فروش می رسانند.

در نظم نوین جهانی جایی برای آمریکایی ها در آسیا نیست

امام جمعه بندرعباس تأکید کرد: آمریکایی ها در نظم نوین جهانی، جایی در منطقه غرب آسیا ندارند و نقش ایران در این نظم نوین جهانی بسیار درخشنده و ممتاز است و به همین خاطر آمریکایی ها از تنش در منطقه استقبال می کنند و می خواهند معادلات را به سمت بحرانی شدن پیش ببرند.

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد: دیپلماسی التماسی عزت نمی آفریند و در همین راستا باید اصل عزت، حکمت و مصلحت که مورد نظر رهبری معظم انقلاب اسلامی است، مورد توجه جدی دستگاه دیپلماسی کشورمان باشد.

باید نیروهای با انگیزه و جوان در دستگاه دیپلماسی بکار گرفته شوند

حجت الاسلام عبادی زاده با بیان اینکه در وزارت امورخارجه چون دیپلماسی کشور دنبال می شود باید نیروهای با انگیزه، جوان و به روز مشغول به کار شوند، خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران بداند پس از هر تحمل سختی و صبر، پیروزی به دست می آید.

مردم در مصرف برق صرفه جویی کنند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در ادامه با اشاره به فرارسیدن فصل گرما افزود: با مشارکت و همراهی بیشتر مردم و صرفه جویی در مصرف برق، می توانیم تابستان را بدون قطعی برق سپری کنیم و در این زمینه، وزارت نیرو نیز مشوق‌هایی برای مردم در نظر گرفته است که با صرفه جویی بیشتر هزینه مصرف برق در برخی مواقع صفر می شود که به نفع مردم است.

امام جمعه بندرعباس بر نظارت بیشتر بر بازار نیز تأکید کرد.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها